Duża niespodzianka w Trapezie (GALERIA)

Kto by się tego spodziewał. W Trapezie doszło do jednej z największych niespodzianek tego sezonu w I lidze koszykarzy. Jamalex Polonia 1912 Leszno przegrała z ostatnią w tabeli drużyną z Siedlec 81:86.

SKK wygrało z zespołem z Leszna już w I rundzie. Zresztą dotąd wygrywało jedynie na własnym parkiecie, a na wyjazdach miało komplet porażek.

Siedlczanie rozpoczęli jednak mecz odważnie. Na parkiecie nie było wcale widać różnicy miejsc i punktów. Już I kwarta była wyrównana. Prowadzenie się zmieniało, ale po 10 minutach to jednak Jamalex Polonia miała 3 punkty więcej (23:20).

Po trafieniu Chanasa w II kwarcie gospodarze prowadzili 29:23, ale zaczęli trwonić przewagę. Wkrótce znów na prowadzeniu byli goście, ale wynik na 39:39 po 20 minutach ustalił Milczyński.

SKK rozpoczęło drugą część meczu od 8 punktów z rzędu. Potem deficyt leszczynian był jeszcze większy. Po rzucie Strzeleckiego wynosił aż 13 punktów i jasne się stało, że podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego czeka ciężka walka o odrobienie strat.

Sygnał do ataku dał przebudzony Kaczmarzyk. Na początku IV kwarty było już tylko (59:62). Wydawało się, że jest moment, w którym Jamalex Polonia wskoczy na odpowiednie tory. Nic takiego jednak nie miało miejsca. ,,Trójki” Sobiło i eks-leszczynianina Nikodema Sirijatowicza dały SKK znów pewne, bo 11-puntowe prowadzenie (59:70).

Mądrze i długo rozgrywający swoje akcje koszykarze z Mazowsza nie roztrwonili przewagi. SKK wygrało zasłużenie w Trapezie 86:81.

• Gratuluję SKK zwycięstwa. Pokazali dzisiaj dobry basket w odróżnieniu do nas. Zespołowi zabrakło niestety dzisiaj charakteru. Tabela robi się coraz bardziej ciasna i czeka nas ciężka walka o play-off – przyznał Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – SKK Siedlce 81:86 (23:20, 16:19, 14:23, 28:24)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kaczmarzyk 28 (3×3), Mroczek-Truskowski 11 (1×3), S.Sanny 10 (2×3), Milczyński 10, Chanas 8, Trubacz 6, O.Sanny 4, Motylewski 4, Stawiak 0, Majchrzak 0, Nawrocki 0.

Najwięcej dla SKK: Pławucki 20, Wróbel 19, Król 13, Sadło 12, Strzelecki 10. (andre/fot.andre)