Siatkarze UKS 9 Leszno zrobili kolejny krok ku II lidze. W pierwszym spotkaniu turnieju finałowego rozgrywanego w leszczyńskiej hali Gimnazjum nr.9 nasz zespół pokonał gładko, bo 3:0 UKS Michałkowice.

Drużyna z Leszna zagrała od początku bardzo równo, nie popełniając zbyt wielu błędów. To był klucz do gładkiej wygranej 3:0.

Jedynie w II partii zespół gości w końcówce mocno zagroził, bo od stanu 23:19, zbliżył się na 23:22. To był jedyny moment niepewności, ale partię tę skutecznym atakiem zakończył Adrian Szulc.

W III secie od początku gospodarze wypracowali kilka punktów przewagi. Utrzymali koncentrację, choć w końcówce przydarzyło się parę błędów. Popełniali je jednak także rywale, którzy nie zagrozili poważniej podopiecznym trenera Jarosława Borowskiego.

Nie myśleliśmy, że ten sezon tak się dla nas dobrze potoczy. To jest dla wszystkich niespodzianka. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok do awansu. Chłopacy bardzo chcą to zrobić. UKS Michałkowice po raz trzeci podchodzi do II ligi i przed meczem mówili, że kiedy jak nie teraz. Udało się nam jednak ich zatrzymać. Cieszymy się, bo zagraliśmy na równym poziomie. Zespół robi z każdym meczem postępy. Tu każdy jest ważną częścią tej drużyny – powiedział Jarosław Borowski, trener UKS 9 Leszno.

Dodajmy, że podczas spotkania odbywała się zbiórka pieniędzy na dalsze leczenie i rehabilitację Jędrzeja Bartkowiaka, uczestnika Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Odbywały się licytacje, wszystko po to, by wspomóc Jędrzeja, który był obecny na trybunach.

UKS 9 Leszno – UKS Michałkowice 3:0 (25:18, 25:23, 25:21)

W sobotę, w drugim spotkaniu finałowego barażowego turnieju leszczynianie zmierzą się z LUMKS Kasztelan Rozprza. Początek o 18.00. (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*