Dwa dni piłkarskich emocji ze Stainer Polonią

To będzie piłkarska sobota i niedziela ze Stainer Polonią 1912 Leszno. Najpierw o IV-ligowe punkty zagrają w sobotę seniorzy. Nazajutrz juniorzy postarają się o pierwsze punkty na wiosnę.

Seniorzy rundę rewanżową rozpoczęli od porażki. Potem był remis w Kępnie i ostatnio wygrana w derbach z drużyną z Krobi, ale w powiedzmy sobie w słabym stylu.
W sobotę na murawę stadionu lekkoatletycznego przeciw naszemu zespołowi wybiegnie spadkowicz z III ligi – Centra Ostrów Wielkopolski, zespół, który w ligowej tabeli zajmuje aktualnie 5 miejsce z dorobkiem 39 punktów.

Poloniści mają o pięć mniej i zajmują pozycję nr.7. Jeśli chcą gonić czołówkę muszą wygrywać. Najbliższy rywal jest wymagający, więc jeśli trener Jędrzej Kędziora i jego piłkarze myślą o 3 punktach w sobotę, to bezwzględnie muszą pokazać, to co najlepsze. W innym przypadku i jesteśmy tego pewni Centra skorzysta z prezentu.
Jesienią, po wyrównanym pojedynku Centra pokonała na własnym obiekcie Stainer Polonię 3:2. Teraz liczymy na choćby bramkowe zwycięstwo leszczynian. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 13.00. Po spotkaniu klub z Leszna ma się pochwalić nowym, głównym sponsorem.

W niedzielę w drugim spotkaniu sezonu w Lidze Makroregionalnej U-19 zagrają juniorzy Polonii. Ich rywalem będzie Bałtyk Koszalin. Na inaugurację młodzież, prowadzona przez Waldemara Jędrusiaka pozostawiła po sobie dobre wrażenie nad morzem, przegrywając po walce z faworyzowaną Lechią Gdańsk 2:1. Niedzielne emocje rozpoczną się o godzinie 11.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*