Dwa medale Startu Gostyń w Lesznie (GALERIA)

W Lesznie zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów i juniorek w kręglarstwie klasycznym. Skromna reprezentacja Polonii 1912 Leszno bez medalu. Wywalczyła je za to ekipa Startu Gostyń, która skompletowała srebro i brąz.

W gronie juniorek nasze dwa kluby nie miały swoich reprezentantek. Mieliśmy ich w juniorach. W konkurencji indywidualnej po złoto sięgnął Mateusz Goździk z Pilicy Tomaszów Mazowiecki, który odebrał chęci walki innym już w eliminacjach, w których osiągnął rekordowe 681 punktów! To był kapitalny wynik juniora z Tomaszowa Mazowieckiego.
Srebro wywalczył Jędrzej Michalak, dzięki bardzo dobremu występowi w finale, w którym strącił 622 ,,kołki” Brąz dla Patryka Paryło z BOSiR Brzesko. Tuż za pudłem znaleźli się: Mateusz Klecha z Polonii 1912 Leszno, któremu do brązu zabrakło 13 punktów. 5 i 6 miejsce dla kolejnych Gostynian: Karola Sellmanna oraz Patryka Łukaszewskiego.

W finale juniorek najlepsza okazała się Julia Brodziszewska z KK Dziewiątka Wronki – 1131 punktów, srebro dla Dominiki Zygarłowskiej z Alfy Vector Tarnowo Podgórne – 114 i brąz dla Małgorzaty Kurcok z Polonii Łaziska Górne – 1095.

W parach wśród juniorów złoto dla Pilicy Tomaszów Mazowiecki za sprawą Mateusza Goździka i Szymona Klimka – 1221 punktów. Srebrny medal pojechał do Brzeska i Łazisk Górnych, które reprezentowane były przez Łukasza Łazowskiego i Krzysztofa Baczę – 1146. Brąz dla Startu Gostyń, reprezentowanych przez braci Jędrzeja I Kacpra Michalaków – 1144.
W gronie juniorek w parach złoty medal wywalczyła KK Dziewiątka Amica Wronki (Julia Paszyk – Patrycja Grzelak), srebro zdobyła kombinowana para Pilicy i Polonii Łazisk Górnych (Julia Sidło – Małgorzata Kurcok) i wreszcie brąz dla Alfy Vector Tarnowo Podgórne (Dominika Zygarłowska – Jagoda Dziamska). (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*