Dwuznaczne zachowanie duchownego?

364
Fot. arch

Prokuratura Rejonowa w Głogowie zajmuje się sprawą księdza jednej z parafii w powiecie. Opisał ją Głos Głogowa. Na policję miał zadzwonić świadek, twierdząc, że ksiądz w samochodzie całował się z nastolatkiem. Auto było zaparkowane w rejonie toru motocrossowego w okolicach Głogowa.

Duchowny z kolei miał powiedzieć dziennikarzom „Głosu”, że była to tylko niewinna rozmowa, a świadkowi jedynie coś się wydawało, oraz że chciał po prostu porozmawiać z chłopakiem mającym życiowe kłopoty.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn powiedziała nam, że śledztwo prowadzone jest w sprawie. Na razie nikomu nie postawiono zarzutu.

Na obecnym etapie śledztwa nie potwierdzono, że doszło do kontaktu seksualnego w wyniku przemocy, podstępu lub groźby bezprawnej. Ze względu na dobro śledztwa, w tym dobro małoletniego, nie ujawniamy innych okoliczności sprawy, a także wykształcenia, zawodu i wieku mężczyzny uczestniczącego w tym zdarzeniu – wyjaśnia Lidia Tkaczyszyn.

Prokurator informuje również, że śledztwo w tej sprawie prowadzone jest także w kierunku wyjaśnienia, czy nie popełniono innych przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę małoletnich poniżej lat 15, przy wykorzystaniu systemu teleinformatycznego. ama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*