Działka działce nierówna

Fot. arch

Ziemia jest dobrą inwestycją i jeśli ktoś zastanawia się, w co ulokować pieniądze, to właśnie znalazł odpowiedź na to nurtujące pytanie. Działki budowlane to długoterminowa inwestycja, na której raczej nie stracimy ulokowanych funduszy. Taką działkę możemy wykorzystać, jako miejsce na przyszły dom, jako obszar, który chcemy sprzedać deweloperowi lub jako zabezpieczenie na przyszłość. Rozwiązań jest wiele, ale warto zastanowić się nad funkcją, jaką ma spełniać działka.

Rynek terenami pod zabudowę mieszkań okazał się w tym roku bardzo popularny. Ludzie chcą inwestować w grunty pod budownictwo mieszkaniowe. Nie bez powodu buduje się coraz więcej jednorodzinnych domów na obrzeżach miast lub samych wsiach – wyjaśnia Agnieszka Kruszik z biura nieruchomości Luxus Home w Lesznie.

W naszym regionie od kilku lat można zaobserwować tendencje do ,,uciekania” z miasta i budowania swojego wymarzonego domku na jego obrzeżach lub na wsi. Jeżeli ktoś pracuje w mieście to wiąże się to z dodatkowymi kosztami dojazdu do pracy, ale ludzie bardziej od zatłoczonych ulic, wielkomiejskiego hałasu i braku przestrzeni cenią sobie spokój, świeże powietrze i piękne widoki.

Przeciętna cena działek budowlanych w Lesznie, a dokładniej na dzielnicy: Gronowo, Zatorze czy Zaborowo wacha się od 130 zł/m2 do 200 zł/m2. Natomiast ceny działek budowlanych na wsi np. w Dąbczu, Nowej Wsi czy Wilkowicach wynoszą od 50 zł /m2 do 80 zł/m2 – tłumaczy Agnieszka Kruszik. NAT

Cały artykuł w 49 numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*