Dzieci ze szpitala dostają wyprawki

Fot. © Sławek Skrobała

W szpitalu powiatowym każde nowo narodzone dziecko otrzymuje specjalną wyprawkę. W zestawie znajdują się między innymi: pieluchy, kosmetyki, artykuły higieniczne, butelka, smoczek oraz inne praktyczne rzeczy. Środki na ten cel decyzją radnych przekazano z budżetu powiatu rawickiego.

Pomysł wyprawki dla dzieci urodzonych w Rawiczu nie jest nowy. Swoją propozycję „Rawickiej wyprawki” na początku tego roku zgłosiło stowarzyszenie Samorządni PRA, jednak idei nie poparła rada miejska. Mający większość radni z klubu Silny Region argumentowali, że – ze względu na ustalony już budżet – prezenty dla nowo narodzonych mieszkańców gminy mogą być wprowadzone dopiero od 2019 roku. Proponowali też, aby władze powiatu partycypowały w kosztach.

Starostwo postanowiło zorganizować własną wyprawkę dla noworodków z rawickiego szpitala. Jak podkreśla starosta Adam Sperzyński, jest to jedna z form promocji rodzenia zachęcającej kobiety do rodzenia swoich dzieci na oddziale ginekologiczno–położniczym Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Oddział w ostatnich latach przeszedł gruntowne zmiany i systematycznie doposażany jest w nowoczesny sprzęt, a także inwestuje się w poprawę warunków kobiet przebywających na oddziale. Dodatkowo w ramach przygotowań do porodu i połogu przyszli rodzice mogą uczestniczyć w cieszących się dużą popularnością zajęciach w szkole rodzenia – chwali starosta rawicki Adam Sperzyński.

Tylko w ubiegłym roku w rawickiej placówce na świat przyszło ponad 550 maluchów. Wydawaną od lipca wyprawkę dostało 43 dzieci.

Cały artykuł jest również dostępny w 33 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*