Dziecięcy tęczowy plakat wywołał emocje

Dziecięcy rysunek z tęczą w tle wywołał duże zamieszanie. Fot. Michał Wiśniewski

Duże zamieszanie wokół plakat wykonanego przez dzieci ze świetlicy Szkoły Podstawowej numer 13 w Lesznie . Rysunek z tęczą w tle został skierowany do poprawki przez urzędniczkę magistratu.

Dziecięcy plakat wykonany przez podopiecznych świetlicy środowiskowej przy SP13 był jedną z propozycji afisza promującego Miejski Dzień Dziecka, który odbędzie się 31 maja. Rysunek został przekazany – podobnie jak inne – Bożenie Moksiewicz, która jest kierownikiem podległego prezydentowi Leszna, Biura do spraw Uzależnień.

Tęcza na cenzurowanym

Kierownik Biura ds. Uzależnień Bożena Moksiewicz rysunku jednak nie przyjęła, tłumacząc, że zawiera elementy tęczy. Dzieci z SP13 miały wykonać inny rysunek, pozbawiony tego elementu. Biuro prasowe magistratu zapewniło jednak, że plakatu nie odrzuca.

– Nie widzimy w nim nic złego. Pani Bożena Moksiewicz sama podjęła decyzję i poprosiła uczniów o zrobienie nowego plakatu. Dowiedzieliśmy się o jej decyzji dziś i dla nas jest ona niezrozumiała – przyznała Lucyna Gbiorczyk z biura prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Dyrekcja zaskoczona

Sprawą zaskoczony był też dyrektor SP13 Tomasz Kaźmierczak.

– Brak mi słów. Dzieci chciały dobrze i narysowały po prostu tęczę jako zestawienie kolorów. Daleko idące interpretacje są znaczną przesadą – mówi dyrektor Kaźmierczak, pokazując plakat wiszący w sali obok szkolnej świetlicy.

W Lesznie tematyka LGBT wywołuje ostatnio wiele emocji. Radni PiS zaproponowali przed tygodniem przyjęcie deklaracji “Miasto wolne od ideologii LGBT”. Chcą w taki sposób, jak sami mówią, strzec prawa do wychowywania dzieci zgodnego z przekonaniami ich rodziców. W odpowiedzi,grupa około stu nauczycieli z Leszna wystosowała list sprzeciwu wobec propozycji radnych PiS.

Michał Wiśniewski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*