Dzielna Tęcza Kościan wygrała po karnych w Grodkowie

Dobre wieści z obozu szczypiornistów Tęczy Kościan. Nasz zespół dzielnie radzi sobie w rozgrywkach II ligi. Ostatnio pokonał po rzutach karnych na wyjeździe wicelidera tabeli – Olimp Grodków.

Kościaniacy mocno postawili się Olimpowi, który bez wątpienia był faworytem spotkania. To jednak Tęcza rządziła w I połowie. Świetnie w bramce gości spisywał się też Noskowiak. Do przerwy było 14:17 dla Tęczy i pachniało niespodzianką.

Po przerwie emocji było aż nadto. Olimp odrabiał starty i wyszedł na prowadzenie, ale w 56 minucie znów lepsza była Tęcza (27:26). Nasz II-ligowiec prowadził niemal do końca jednym trafieniem, ale dla Grodkowian trafił Żubrowski i mecz w normalnym czasie zakończył się remisem 28:28.

Potem były karne. Obie drużyny były niemal bezbłędne. Niemal, bo w ostatniej piątej serii pomylił się wspomniany już Żubrowski. Wszystko było w rękach Grafa. Ten spokojnie przymierzył i dał piątą bramkę i zwycięstwo w karnych Tęczy (5:4). Dwa duże punkty pojechały więc do Kościana.

Olimp Grodków – Tęcza Kościan 28:28 (14:17) rz.k (4:5)

Bramki dla Tęczy zdobywali: Piątek 8, Weiss 8, Napieralski 5, Gessner 2, Graf 2, Olejnik 2, Napierkowski 1

Dodajmy, że Tęcza po 12 kolejkach II ligi zajmuje 8 miejsce w 14-zespołowej lidze, mając w dorobku 20 punktów. (andre/fot.teczakoscian).