Dzień Europy na Rynku

Wystawcy przygotowali mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych mieszkańców. Na nudę nikt nie mógł narzekać. Fot. Anna Machowska

W sobotę leszczyński Rynek stał się prawdziwym centrum miasta. Odwiedziło go mnóstwo ludzi. Wszystko za sprawą odbywającego się tam Dnia Europy i leszczyńskich Targów Organizacji Pozarządowych.

Swoje stoiska na imprezę przygotowało ponad 50 wystawców. Byli to przedstawiciele działających w mieście: organizacji, placówek oświatowych, przedsiębiorstw i instytucji zaangażowanych społecznie.

Atrakcje dla małych i dużych

Wszyscy czekali na gości i zachęcali do wspólnej rozmowy i zabawy. Wielu wystawców przygotowało z tej okazji specjalne gry, zabawy oraz konkursy dla mieszkańców. Niektórzy dodatkowo – jak choćby panie ze stowarzyszenia Echo – kusili kulinarnymi specjałami. Nie zabrakło również animacji dla dzieci i młodzieży.

Dużo działo się również na scenie, gdzie swoje zdolności artystyczne prezentowali młodzi leszczyniacy oraz członkowie stowarzyszeń i zaproszeni goście – zagraniczni wolontariusze. Ciekawym akcentem imprezy było wspólne odśpiewanie hymnu Unii Europejskiej, czyli „Ody do radości”.

Święto Europy i UE

Organizatorami imprezy byli: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Eurodesk Leszno, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań oraz miasto Leszno i leszczyńskie organizacje pozarządowe. Odbyła się ona po raz dziesiąty. Tegoroczna edycja była jednak szczególna, bo łączyła się z jubileuszem 15-lecia przystąpienia Polski do UE .

– Leszczyńska starówka była przy tej okazji miejscem, w którym poprzez zabawę można było uzyskać informacje o Unii Europejskiej, otrzymać materiały informacyjne oraz dowiedzieć się, jakie prawa przysługują obywatelom UE – podkreśla Anna Szymańska, pełnomocnik prezydenta Leszna do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*