Dzień Wolontariusza w Krobi

Obchody Dnia Wolontariusza w Krobi zapełniły salę widowiskowo-kinową Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji. Impreza połączona została z podsumowaniem dwóch projektów realizowanych przez Stowarzyszenie „Ziemia Krobska”: Młodzieżowego Programu Grantowego „Krobus” oraz „Młodzi Aktywni”.

W ramach podsumowania, pokazową debatę w tzw. formule oksfordzkiej, zaprezentowali uczestnicy drugiego z projektów. Młodzież debatowała nad tym, czy szkoła jest miejsce, w którym uczymy się wolontariatu.

– Warto dawać siebie innym, bo dobro bardzo często powraca do nas ze zdwojoną siłą, a dla wielu osób pomaganie jest wręcz sposobem na życie – mówił do zabranych na imprezie wiceburmistrz Michał Listwoń.

Wśród nagrodzonych za swoją działalność na rzecz społeczności lokalnej znalazły się m.in. grupy:  Młodzieżowa Agencja Kulturalno-Rozrywkowa w Krobi, grupa „Razem możemy więcej”, działająca przy ZSPiG w Pudliszkach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi, Stowarzyszenie „Biegaj z Krobią Women”, Stowarzyszenie „Sportatut”, Przedsiębiorstwa KA 4 Łukasz Kaczmarek oraz Spółka „Meltemi” przy Grupie Acciona.

Odrębne wyróżnienie otrzymał też Rafał Wołos, uczeń Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Krobi, który pomógł uratować życie swojej sąsiadce. Kobieta doznała zawału serca, a dzięki postawie Rafała i przeprowadzonej przy jego współudziale reanimacji, wraca dziś ona do zdrowia.

Uroczystość zakończył występ wokalny sióstr – Marii i Julii Kozłowskich. Uroczystość współfinansowana była przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w Lesznie, której przedstawicielka – Joanna Jękot – Łaźniak, przekazała na ręce koordynatorki Partnerstwa na rzecz wolontariatu w gminie Krobi  Anny Krzyżostaniak pamiątkową kronikę, życząc jednocześnie, by znalazło się w niej jak najwięcej zapisów potwierdzających wolontarystyczną działalność mieszkańców gminy Krobia.

Mirosław Sobkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*