Dziesięciolatka potrącona przez samochód na ulicy Rejtana

10-letnie siostry weszły z nieutwardzonego pobocza wprost na jadące auto. Jedna z nich ma złamaną nogę. Fot. Michał Wiśniewski
10-letnie siostry weszły z nieutwardzonego pobocza wprost na jadące auto. Jedna z nich ma złamaną nogę. Fot. Michał Wiśniewski

Do potrącenia 10-latki doszło w piątek, 29 listopada na ulicy Rejtana w Lesznie. Kierująca oplem corsa uderzyła w dwie 10-letnie siostry idące nieutwardzonym poboczem. Jak relacjonowała kobieta, dzieci weszły wprost na jej samochód .

Do zdarzenia doszło w piątek kilka minut przed godziną 8.00. Kierująca oplem corsa 34-letnia mieszkanka Leszna jechała ulicą Rejtana na odcinku między osiedlem Leśna Osada a Szkołą Podstawową numer 13. Na wysokości budowanych właśnie nowych bloków nie ma odcinka chodnika. Właśnie tam miały iść dwie dziewczynki. Kierowały się w stronę szkoły.

– Dziewczynki szły nieutwardzonym poboczem i pewnym momencie zeszły z niego na drogę w niedozwolonym miejscu. Wprost w bok samochodu. Jedna z nich miała zostać zahaczona lusterkiem. Wezwane na miejsce pogotowie zdecydowało, że obie dziewczynki trafią do szpitala – przyznaje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać policja. W szpitalu wykonano dzieciom badania. Obrażenia odniosła jedna z sióstr. Wiadomo, że 10 – latka doznała poważnego złamania nogi z przemieszczeniem.

Michał Wiśniewski