Dzwonili z Legii, Chrobrego i Warty [GALERIA]

Fot. Mariusz Cwojda

Drużyna trenera Sebastiana Niedzieli ma na swoim koncie już ponad 50 pucharów. Tylko w 2017 roku zanotowała kilka znaczących osiągnięć, rywalizując z rówieśnikami z rocznika 2005 i młodsi. Młodzicy GKS Krzemieniewo m. in. wygrali turniej o „Podkowę Racotu” i Grand Prix powiatu gostyńskiego. Zajęli drugie miejsce na turnieju w Głuchołazach. Trzecie miejsce zajmują w rywalizacji na szczeblu OZPN Leszno.

Mamy około 20 wygranych turniejów w naszym regionie – podkreśla trener Sebastian Niedziela. – To są bardzo zdolne chłopaki. Będziemy nadal pracować, żeby nie tylko odnosić dobre wyniki, ale również żeby nasi zawodnicy wypłynęli na szerokie wody.

Jak się okazuje, Michał Niedziela z GKS Krzemieniewo, bratanek trenera trafił do Chrobrego Głogów. W grodzie nad Odrą uczy się i gra w piłkę. Mieszka w internacie. Zanim trafił do Chrobrego pytały o niego inne kluby.

Dzwonili z Legii Warszawa, Warty Poznań i ze Szczecina – mówi trener GKS Krzemieniewo. – Ale zdolnych chłopców mamy w drużynie dużo więcej i tylko kwestia czasu, gdy trafią do lepszych klubów.

Zespół młodzików dzięki dobrym wynikom powoli staje się wizytówką GKS Krzemieniewo. Podsumowanie 2017 roku zorganizowali w zajeździe „Dobrodziej”. Oprócz młodych piłkarzy w uroczystości wzięły udział władze powiatu oraz gminy Krzemieniewo i gminy Osieczna. Rodzice z dumą oklaskiwali swoje pociechy.

Starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak ocenił, że piłka w wydaniu seniorów w gminie Krzemieniewo, znalazła się w kryzysie. Dlatego młodzież daje nadzieję na lepsze jutro. Wawrzyniak twierdzi, że zespół występujący na poziomie ligi okręgowej powinien w gminie Krzemieniewo być standardem. Tymczasem, miejscowy GKS błąka się w najniższej klasie rozgrywkowej. Wawrzyniak przypomniał osiągnięcia Zootechnika Pawłowice i Kłosa Garzyn. Wymienił kilku piłkarzy (Maciej Śmigielski, Mieczysław Musielak, Tomasz Parzy) z gminy, którzy trafili do ekstraklasy lub na jej zaplecze. I tam kontynuowali swoją piłkarską karierę.

Z podziwem patrzyłem na wasze sukcesy. Wielkie gratulacje należą się nie tylko drużynie, ale przede wszystkim rodzicom młodych piłkarzy. Staraliście się, sami organizując życie zespołu. Wasz entuzjazm jest budujący – dziękował piłkarzom i ich opiekunom, prezes Marian Witczak z GKS Krzemieniewo. (mac/fot.mac)

Więcej o młodych talentach z GKS Krzemieniewo za tydzień w „Panoramie Leszczyńskiej”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*