ENEA AZS II Poznań pokonana po raz drugi

Po raz drugi w obecnym sezonie koszykarki Tęczy Leszno pokonały ENEĘ AZS II Poznań. Tym razem na własnym parkiecie 49:41.

Nasze panie dobrze rozpoczęły ten mecz. Po trafieniu Hołtyn prowadziły na początku spotkania 6:0. Koncentracji nie straciły do końca pierwszej kwarty, kiedy po kolejnym rzucie Hołtyn było 19:11.

Gospodynie jeszcze lepiej rozpoczęły II kwartę, kiedy zdobyły 10 punktów z rzędu, bez odpowiedzi rywalek. Na tablicy wyników było więc już (29:11), a do przerwy (32:15).

Także otwarcie II połowy było dobre, bo Pisera i Pietraszek trafiły zza łuku i Tęcza miała w tym meczu najwyższe prowadzenie (38:15), a potem jeszcze (40:17) po trafieniu Łakomej. To jakby uśpiło i zadowoliło gospodynie, które mocno spuściły z tonu, grając nieskutecznie.

Poznanianki do końca goniły, ale strat nie odrobiły. Po dwóch różnych połowach Tęcza pokonała ENEĘ AZS II Poznań 49:41. Dodajmy, że przyjezdne korzystały z trzech koszykarek pierwszej drużyny. Wśród gospodyń zabrakło Julii Tyszkiewicz i oczywiście pauzującej już od długiego czasu Igi Walentowskiej.

Tęcza Leszno – ENEA AZS II Poznań 49:41 (19:11, 13:4, 8:10, 9:16)

Punkty dla Tęczy zdobywały: Pietraszek 11 (3×3), Budeń 11 (1×3), Pisera 11 (1×3), Hołtyn 8, Łakoma 4, Franckowiak 3, Arczewska 1, Brambor 0. (andre/fot.archiwum).