Energia miast – czas na Bojanowo

Maciej Piotrowski (z lewej) bojanowskie scenerie uwiecznił na kilkunastu dziełach. Fot. Anna Maćkowiak
Maciej Piotrowski (z lewej) bojanowskie scenerie uwiecznił na kilkunastu dziełach. Fot. Anna Maćkowiak

W zamku SIMP w Rydzynie otwarto wystawę „Energia miast. Bojanowo”. Swoje prace prezentuje Maciej Piotrowski. Jak przyznał podczas wernisażu, Bojanowo jest kolejnym miastem, które postanowił uwiecznić na swoich dziełach.

Maciej Piotrowski to leszczyński artysta. Uprawia malarstwo, rzeźbę i poezję. Jest również współautorem dwóch książek oraz wielu publikacji o sztuce. Swoje prace prezentował na 106 wystawach w kraju i za granicą. Ulubionym cyklem Macieja Piotrowskiego jest wspomniana „Energia miast”.

Tematem tego cyklu jest architektura miast takich jak Rydzyna, Osieczna, Pępowo, Święciechowa oraz jego ukochane Leszno. Na obecnej wystawie mamy okazję poznać miasto Bojanowo widziane oczami artysty – czytamy w zaproszeniu na wystawę.

Wystawę prezentujemy w Sali Kolumnowej, której kolorystyka harmonizuje z monochromatycznymi dziełami artysty – mówił Zbigniew Szukalski, dyrektor rydzyńskiego zamku. Zachęcał jednocześnie do oglądania zamku po remoncie.

Większość cykli poświęconych miastom składa się z dwunastu obrazów – zdradził Maciej Piotrowski, zachęcając do oglądania ekspozycji.