Fala weekendowych zatrzymań

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na trasie Leszno - Lipno. Fot. Anna Maćkowiak
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na trasie Leszno - Lipno. Fot. Anna Maćkowiak

Poprzedni weekend obfitował w policyjne zatrzymania osób posiadających narkotyki. To były również pracowite dni dla funkcjonariuszy leszczyńskiej drogówki.

Zabronione substancje policjanci znaleźli u osób legitymowanych na ulicy. Jak zaznacza asp. sztab. Monika Żymełka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, czasami w związku z popełnianiem innych wykroczeń takich jak nieobyczajny wybryk czy kierowanie rowerem bez wymaganego oświetlenia.

– Część z tych osób usiłowała w trakcie kontroli lub tuż przed wyrzucić posiadane przy sobie narkotyki. Dla przykładu dwóch z zatrzymanych przechowywało marihuanę w bieliźnie w plastikowych opakowaniach …z jajka niespodzianki. Sprawcami tych przestępstw byli młodzi mężczyźni w wieku od 22 do 31 lat, mieszkańcy regionu leszczyńskiego – dodaje Monika Żymełka.

Do policyjnego aresztu trafił kierowca seicento, 44-letni mieszkaniec gminy Lipno, który na dawnej „piątce” pomiędzy Lesznem a Lipnem zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą hondą, a następnie mercedesem. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

– Kierowca fiata wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, był nietrzeźwy. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie posiadał przy sobie wymaganego prawa jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie zdarzenia drogowego i za jazdę bez prawa jazdy. Policja będzie wnioskowała do Prokuratury Rejonowej w Lesznie o objęcie podejrzanego policyjnym dozorem – kończy oficer prasowa KMP w Lesznie.

W weekend funkcjonariusze leszczyńskiej drogówki pracowali łącznie na miejscu czterech wypadków i 16 kolizji drogowych.

Anna Maćkowiak