Falstart piłkarzy IV ligi (GALERIA)

Niestety źle wystartowały do rundy wiosennej nasze IV-ligowe piłkarskie drużyny. Szczególnie rozczarowani mogą być kibice w Lesznie, bo Stainer Polonia ponownie przegrała z Farmutilem Orkanem Śmiłowo.

Poloniści źle weszli w ten mecz. Większą inicjatywę przejawiali goście i to oni prowadzili do przerwy po bramce zdobytej w 25 minucie przez Wiśniewskiego. Poloniści stwarzali mało sytuacji, ale w 45 minucie mogli zdobyć bramkę do szatni. Głową strzelał Przemysław Kowalski, ale nie była to próba udana.

Po przerwie przez kolejne 20 minut niewiele się działo. Gospodarze jednak w końcu się obudzili. Przycisnęli rywala na jego połowie i w 72 minucie po dograniu Robaczyńskiego bramkę na 1:1 zdobył Damian Nowak. Radość Polonii trwała krótko…

Goście od razu ze środka boiska zaatakowali. Wywalczyli rzut wolny z prawej strony pola karnego. Po dośrodkowaniu piłkę do siatki wpakował Ginda Kopeć i goście znów prowadzili. Nasz zespół atakował do końca. Miał sytuacje, ale znów nie potrafił ich wykorzystać.

• Przespaliśmy I połowę meczu. Nie wiem z czego to wynikało, bo byliśmy dobrze zmotywowani. Przebudziliśmy się zbyt późno. Wyrównaliśmy, ale za chwilę zupełnie bez sezonu straciliśmy bramkę. Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Na pewno mamy nad czym pracować – przyznał Przemysław Kowalski, piłkarz Stainer Polonii.

Stainer Polonia 1912 Leszno – Farmutil Orkan Śmiłowo 1:2 (0:1)

Bramka dla Polonii: Nowak (72)

Nie powiodło się również Krobiance Krobia, która nie była faworytem starcia na własnym boisku z Polonią Kępno. Rywal dominował. Szybko objął prowadzenie 2:0. Nadzieję na chwilę dał gol Kaczmarka, ale do szatni trafili po raz trzeci goście za sprawą Góreckiego, który wykorzystał rzut karny. W 69 minucie goście postawili pieczęć na wygranej, wygrywając aż 4:1.

Krobianka Krobia – Polonia Kępno 1:4 (1:3)

Bramka dla Krobianki: Kaczmarek (34)

Nie powiodła się też wyprawa Obry 1912 Kościan do Wągrowca. Nielba mocno się wzmocniła w przerwie zimowej, dając jasny sygnał, że zespół chce powalczyć o awans.

Tomasz Bzdęga pozyskany z Mieszka Gniezno już dał próbkę swoich umiejętności. Strzelił dwie bramki, trzecią dołożył Figaszewski. To jednak Obra prowadziła od 38 minuty po trafieniu Przewłockiego. Radość gości trwała jednak tylko minutę, bo po 60 sekundach wyrównał wspomniany Bzdęga. Nielba wygrała ten mecz 3:1, ale Obra nie musi się swojej postawy wcale wstydzić.

Nielba Wągrowiec – Obra 1912 Kościan 3:1 (1:1)

Bramka dla Obry: Przewłocki (38)