Festyn charytatywny na orliku

52

W niedzielę (10 IX) na osieckim orliku przy ulicy Ogrodowej odbędzie się festyn charytatywny dla Patryka Skórczewskiego. Chłopczyk ma 9-miesięcy i choruje na nowotwór mózgu.

Zdiagnozowano u niego najbardziej złośliwy nowotwór wieku dziecięcego AT/RT (Atypical Teratoid / Rhabdoid Tumor). Mały mieszkaniec Osiecznej przeszedł już operacje i agresywną chemioterapię. Niestety, okazuje się, ze to wciąż zbyt mało, aby pozbyć się „niechcianego lokatora” z jego organizmu.

Niestety guz jest jeszcze zbyt duży i nadal bardzo aktywny, by móc zastosować inne formy leczenia dostępne w naszym kraju (np. radioterapię, autoprzeszczep, itp.). Dodatkowo jest on tylko częściowo operacyjny – co znacząco wpływa na sposób kontynuacji leczenia – wyjaśnia mama Patryka. – Ponieważ sposób w jaki synek powinien być dalej leczony przerasta możliwości naszej służby zdrowia, Patryś jest obecnie konsultowany ze specjalistami w UE pod kątem kolejnej, bardzo skomplikowanej operacji usunięcia guza oraz kwalifikacji do terapii nowatorskimi preparatami o nazwie Tamezostat. Jednak zarówno operacja, jak i dalsze leczenie mogą być przeprowadzone jedynie prywatnie za granicą (Włochy, Niemcy lub Dania), co wiąże się z wysokimi kosztami przerastającymi moje możliwości finansowe jako samotnej matki.

Dochód z niedzielnej imprezy zostanie przeznaczony właśnie na ten cel. W programie festynu, który rozpocznie się o godz. 12.00, a zakończy o godz. 22.00 mnóstwo atrakcji (szczegóły na załączonym plakacie). Dla dzieci przygotowano m.in.: dmuchańce, przejażdżki bryczką, malowanie twarzy i minifryzjera. Dorośli też nie będą się nudzić.

Pomóc małemu Patrykowi można również dokonując wpłaty na konto fundacji, której jest podopiecznym:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ,,Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: 1040 pomoc dla Patryka Skórczewskiego (mach)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*