Finał nie dla Szlauderbacha, Sadurskiego i Pludry

Trójka zawodników Fogo Unii Leszno startowała we wtorek w eliminacjach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Niestety żadnemu z nich nie udało się zdobyć przepustki do finału.

Najbliżej na torze w Poznaniu był Szymon Szlauderbach, który jechał o 4 miejsce, równoznaczne z rezerwowym w finale, ale w biegu ty przyjechał za plecami Wojdyły, a przed Chmielem, zajmując piąte miejsce. Awans z tej eliminacji zapewniony miała tylko czołowa trójka. Znaleźli się w niej: Michał Gruchalski -15, Norbert Krakowiak – 13 oraz Damian Pawliczak – 12. Na 10 miejscu sklasyfikowano Krzysztofa Sadurskiego – 6 punktów (1,0,1,2,2).

W Łodzi z kolei startował Kacper Pludra. Skromne 4 punkty (2,1,0,1,w), sprawiły, że zawodnik zajął odległe 15 miejsce. Awans na torze Orła wywalczyli: Wiktor Trofimow – 15, Jakub Miśkowiak – 14, Mateusz Cierniak – 11, Piotr Pióro – 11. Rezerwowym będzie Mateusz Tonder – 10.

Dodajmy, że ze względu na zły stan toru do skutku nie doszła eliminacja w Gdańsku. Z urzędu start w finale mają zapewniony między innymi: Bartosz Smektała i Dominik Kubera. (andre/fot.andre).