Runda zasadnicza żużlowej PGE Ekstraligi wkracza w decydującą fazę. W niedzielę w Lesznie rozegrany zostanie hit kolejki pomiędzy drugą w tabeli FOGO Unią, a aktualnym mistrzem Polski, czwartym zespołem na tę chwilę – Cash Broker Stalą Gorzów.

Rywal ma ostatnio sporo problemów. Przegrywał swoje ostatnie spotkania, w tym to poprzednie na własnym torze z Betard Spartą Wrocław. Poza Bartoszem Zmarzlikiem forma pozostałych Gorzowian pozostawiała sporo do życzenia. Na domiar złego do Leszna zespół znad Warty przyjedzie bez Martina Vaculika, który leczy kontuzję dłoni, której nabawił się we wtorkowym spotkaniu szwedzkiej Elitserien. Jego miejsce zajmie nieobliczalny Linus Sundstroem.

Byki pojadą w niezmienionym od wielu tygodni żelaznym składzie. W odróżnieniu do rywala leszczynianie wygrywają ostatnio mecz za meczem, choć nie wszystko wygląda jeszcze idealnie. Najważniejsze jednak, by drużyna wzajemnie się uzupełniała i stanowiła monolit.

Nie ma zdecydowanego faworyta niedzielnego spotkania. Stal zawsze dobrze czuła się w Lesznie. Ma w swoich szeregach dobrze znających Smoczyka: Przemysława Pawlickiego oraz Krzysztofa Kasprzaka. Świetnie na leszczyńskim owalu czuje się Bartosz Zmarzlik. Wiele punktów przywieźć może Niels Kristian Iversen. Teoretycznie trochę słabiej wygląda formacja juniorska przeciwnika, ale i ją stać na niespodzianki.

Pomimo absencji Vaculika spodziewamy się raczej wyrównanego boju, choć przy dobrej, postawie całego teamu z Leszna możliwe jest odrobienie 12-punktowej straty z pierwszego meczu i zainkasowanie bonusa. Będzie jednak o to piekielnie trudno.

Awizowane składy

Cash Broker Stal Gorzów: 1. Przemysław Pawlicki, 2. Niels K. Iversen, 3. Krzysztof Kasprzak, 4. Linus Sundstroem, 5. Bartosz Zmarzlik, 6. Rafał Karczmarz

Fogo Unia Leszno: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Peter Kildemand, 11. Piotr Pawlicki, 12. Grzegorz Zengota, 13. Janusz Kołodziej, 14. Bartosz Smektała

Początek niedzielnego spotkania na stadionie im. Alfreda Smoczyka o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*