Fogo Unia Leszno wybiera się do Torunia

Przed nami już 12 seria spotkań żużlowej PGE Ekstraligi, choć dla Byków będzie to dopiero dziesiąte spotkanie tego sezonu. Mistrzowie Polski wybierają się w niedzielę na MotoArenę, gdzie zmierzą się z Get Well Toruń.

Leszczynianie wciąż tracą dystans do czołowej czwórki, a awans do play-off jest przecież wciąż celem zespołu duetu szkoleniowego Adam Skórnicki – Roman Jankowski.

Byki straciły już trzy punkty na własnym torze i jedyną nadzieją na to, by te straty odrobić, poza punktami bonusowymi jest triumf na wyjeździe. Get Well Toruń mierzy w obecnym sezonie wysoko. Na własnym torze Anioły wybudowały ostatnio twierdzę nie do zdobycia.

Nasi zawodnicy nie mają jednak nic do stracenia. Siła rażenia mistrzów Polski ostatnio wzrosła, bo do zespołu powrócił Emil Sajfutdinow i Dominik Kubera. W Lesznie jest w tej chwili mały problem bogactwa, ale to tylko wzmoże rywalizację wśród zawodników. To z kolei miejmy nadzieję sprawi, że biało-niebiescy wykrzeszą z siebie więcej niż do tej pory.

Myślę, że moi zawodnicy są w przyzwoitej dyspozycji. Do tej pory nigdzie na wyjeździe punktów nie zdobyliśmy, ale być może ta niedziela jest odpowiednim momentem na to, by tak się stało – zastanawia się Adam Skórnicki.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn, na Smoczyku Fogo Unia pokonała Get Well Toruń 50:40. Celem minimum jest obrona 10-punktowej zaliczki i zdobycie punktu bonusowego. My po cichu liczymy na całą pulę.

Awizowane składy

Fogo Unia Leszno

1. Piotr Pawlicki
2. Peter Kildemand
3. Emil Sajfutdinow
4. Nicki Pedersen
5. Grzegorz Zengota
6. Bartosz Smektała

Get Well Toruń

9. Martin Vaculik
10. Kacper Gomólski
11. Chris Holder
12. Adrian Miedziński
13. Greg Hancock
14. Paweł Przedpełski

Początek niedzielnego klasyka na MotoArenie o godzinie 19.30. Sędzią zawodów będzie Tomasz Proszowski. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*