FOGO Unia i Unia Kolejarz Rawicz zaprezentowane [GALERIA]

Fot. Mariusz Cwojda

W piątek odbyła się pierwsza z dwóch prezentacji żużlowych drużyn FOGO Unii Leszno oraz Unii Kolejarz Rawicz. Oba zespoły zaprezentowały się w piątkowy wieczór leszczyńskiej publiczności w sali Miejskiego Ośrodka Kultury.

Najpierw na scenę weszli zawodnicy Unii Kolejarz Rawicz. Po chwili kibice dowiedzieli się, że ta druga drużyna połączonych sił leszczyńsko-rawickich miała będzie swojego sponsora, który znajdzie się w nazwie zespołu. Firma Stainer, którą reprezentował Oskar Baldys podjęła decyzję o wspieraniu zespołu, który swoje domowe mecze rozgrywał będzie na obiekcie Floriana Kapały. Największe brawa otrzymał witany owacyjnie Damian Baliński, który powraca w rodzinne strony. Niestety w tym zespole nie pojedzie Adam Skórnicki. ,,Skóra” oficjalnie w czwartek został ogłoszony menadżerem zespołu z Zielonej Góry.

Po tej prezentacji na scenę wchodzili zawodnicy Byków. W Lesznie zabrakło tylko Brady’ego Kurtza, który przebywa w dalekiej Australii. Brawa przywitały wszystkich, w tym powracającego do zespołu po kilku latach jazdy w Zielonej Górze – Jarosława Hampela.

Z sali było słychać gromkie: ,,Sprawa jest prosta, chcemy obrony mistrzostwa”. Mając taki skład jaki mieć będzie drużyna Byków trudno powątpiewać w kolejny sukces.

Przygotowania do nowego sezonu mistrzowie Polski rozpoczną już w najbliższy poniedziałek. Zajęcia ogólnorozwojowe prowadził będzie Tomasz Skrzypek, który do tej pory indywidualnie pomagał Piotrowi Pawlickiemu.

Podczas prezentacji nie zabrakło konkursów. Poza tym z zespołem żużlowców zagrała i zaśpiewała kościańska grupa ,,Ogień”. Dodajmy, że w sobotę obie drużyny przeniosą się do Rawicza, a konkretnie do hali sportowej I LO. Tam o 18.00 zaprezentują się rawickiej widowni. Wcześniej, bo około 15.00 żużlowców będzie można jeszcze spotkać w Galerii Leszno. (andre/Fot. Mariusz Cwojda).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*