Fotograficznym mistrzem jest…

Członkowie klubu fotograficznego starają się uchwycić różne elementy rzeczywistości Fot. Aleksandra Gubańska

To słowa Andrzeja Przewoźnego, prowadzącego spotkania Leszczyńskiego Klubu Fotograficznego działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Grupę tworzy piętnaście osób. Spotykają się regularnie, wymieniają doświadczeniami, wzajemnie inspirują. Od piątku (15 II) ich prace można oglądać w bibliotecznej Galerii za Regałami. Wystawa nosi tytuł „Człowiek”. Na wernisaż przyszło mnóstwo osób. Takich tłumów leszczyńska biblioteka dawno nie widziała.

– Kiedyś w Lesznie ruch fotograficzny był bardzo dobrze zorganizowany. Działało mnóstwo klubów. Postanowiliśmy wrócić do tej pięknej tradycji – podkreśla Andrzej Przewoźny.

Spieszy jednocześnie z wyjaśnieniem, że wprawdzie to on jest założycielem klubu działającego przy MBP, ale wszystkie osoby, które on skupia, są dla siebie nawzajem partnerami.

– Każdy interesuje się czymś innym w dziedzinie fotografii. Dlatego często dyskutujemy, podsuwamy sobie pomysły. Bierzemy również udział w plenerach. Byliśmy m.in. w Bełczu Wielkim i Osetnie w pow. górowskim. Kilka plenerów odbyło się w miejskiej przestrzeni w Lesznie. Do tego wiele miejsca podczas naszych spotkań zajmuje fotografia studyjna – zdradza Andrzej Przewoźny.

Co mówią o swoich pasjach sami miłośnicy fotografii?
Bez słońca nie istnieje fotografia ani człowiek. W swoich fotograficznych poszukiwaniach skupiam się na odnajdywaniu światła we wszystkich okolicznościach – tak Andrzej Przewoźny mówi o własnych doświadczeniach z fotografią.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Otwartą w piątek ekspozycję można oglądać do 5 marca.

Cały artykuł jest również dostępny w 8 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*