Franciszkanie zaprosili do sanktuarium

Tradycyjnie w odpustowy sobotni wieczór po nabożeństwie na placu przy klasztorze wierni przeszli w procesji przez osiecki rynek. Fot. Anna Maćkowiak

Pięć dni trwał wielki odpust w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osiecznej. Jak co roku, zaprosili na niego opiekujący się sanktuarium franciszkanie. Uroczystości trwały od czwartku, 1 do poniedziałku, 5 sierpnia.

Tradycyjnie w odpustową sobotę osieckie sanktuarium odwiedzili m.in. leszczyniacy. Wieczorem odprawiona została msza św., której przewodniczył nowy leszczyński dziekan i proboszcz parafii pw. św. Mikołaja ks. Józef Majchrzak.Pielgrzymów witał znany i lubiany, nie tylko w regionie leszczyńskim, zawsze uśmiechnięty o. Jesse Just. Po nabożeństwie na placu pielgrzyma procesja z Maryjnym obrazem przeszła przez rynek. Było też błogosławieństwo na cztery strony świata.

Tegorocznym uroczystościom odpustowym w Osiecznej towarzyszył szczególny jubileusz. W tym roku mija bowiem czterdzieści lat od papieskiej koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej. Odbyła się 5 sierpnia 1979 roku, a dokonał jej ówczesny arcybiskup poznański.

Anna Maćkowiak