Gala taneczna z udziałem gwiazd

Widzowie obejrzeli m. in. pokaz tańców standardowych w wykonaniu zawodowców oraz turniej par klasy mistrzowskiej. Fot. Bogdan Ludowicz
Widzowie obejrzeli m. in. pokaz tańców standardowych w wykonaniu zawodowców oraz turniej par klasy mistrzowskiej. Fot. Bogdan Ludowicz

Gala taneczna zachwyciła kunsztem mistrzów, pięknymi strojami, efektownymi popisami, ale i tak gwiazdą wieczoru była Ivona Pavlovic.

Hala sportowa Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie w niedzielny wieczór rozbrzmiewała muzyką oraz gorącymi brawami publiczności. Wszystko za sprawą Gali Tanecznej, której gwiazdą była Ivona Pavlovic.

Publiczność, która kupiła bilety na galę, nie mogła narzekać na nudę. Na parkiecie zaprezentowały się bowiem pary taneczne klasy mistrzowskiej i to w różnych stylach tanecznych. Był zatem pokazy tańca standardowego, show dance czy tańców narodowych w wersji towarzyskiej, które zaprezentowali mistrzowie Polski. Widzowie mogli też zobaczyć tango argentyńskie w mistrzowskim wykonaniu.

Podziw i uznanie wzbudził pokaz tańca na wózku w wykonaniu mistrzów Starego Kontynentu. Ponadto w hali sportowej ZSP zaprezentował się zespół taneczny “Pryzmat” oraz tancerze Szkoły Tańca “Poezja” z Kościana.

Nie zabrakło również grupy seniorskiej Zespołu Pieśni i Tańca “Żeńcy Wielkopolscy” z Nietążkowa, która zaprezentowała poloneza.

Mimo ogromu wrażeń wiele osób najbardziej czekało na gwiazdę wieczoru, czyli Ivonę Pavlovic, która zdobyła popularność dzięki telewizyjnemu show “Taniec z gwiazdami”. Tancerka, międzynarodowy sędzia i komentatorka nie zawiodła. Udało się jej nawiązać bliski i serdeczny kontakt z publicznością.

Zadowoleni byli także organizatorzy gali: Centrum Kultury w Śmiglu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie oraz burmistrz miasta i gminy Śmigiel.

Podczas gali tanecznej odbył się także turniej tańca par klasy mistrzowskiej.

W turnieju udział wzięło osiem par. Występ oceniała publiczność, wybierając najlepszą technicznie i najsympatyczniejszą parę – mówi Eugeniusz Kurasiński, dyrektor Centrum Kultury w Śmiglu.

Anna Szklarska-Meller