GI Malepszy bliżej Futsal Ekstraklasy!

GI Malepszy Futsal Leszno bliżej Futsal Ekstraklasy. W meczu na szczycie I ligi leszczynianie wygrali w Lubawie z Constractem 5:3!

Na początku meczu nie było jednak tak wesoło. bo goście z Leszna byli zmuszeni odrabiać straty. Już w 2 minucie trafił Daniel Sass, a w 10 minucie na 2:0  podwyższył Sebastian Grubalski. Kontaktowa bramka w 19 minucie Huberta Olszaka dała nadzieje gościom na odwrócenie losów spotkania.

2 minuty po wznowieniu do remisu doprowadził Jan Martin. Do głosu doszła nasza drużyna, która poszła za ciosem. W 28 minucie Michał Bartnicki wyprowadził ekipę trenera Tomasza Trznadela na pierwsze prowadzenie (2:3).

Constract nie pozostawał jednak dłużny i już w kolejnej akcji doprowadził do wyrównania, po golu Arkadiusza Budzynia. Dalej trwała wymiana ciosów. Gospodarze z remisu nie cieszyli się długo. W 29 minucie znów lepsi o bramkę byli goście. Po bramce Marcina Marcinkowskiego było 3:4.

Emocje były do ostatnich minut. W 39 minucie ryzykujących gospodarzy skarcił Jakub Molicki. Grający bez bramkarza miejscowi mogli stracić kolejną bramkę. W słupek trafił Łukasz Błaszczyk, który chciał trafić do opuszczonej bramki rywala. Rywal nie potrafił już odpowiedzieć i trzy ważne punkty jadą na wielkopolską ziemię! (andre/fot.archiwum).