GI Malepszy jedną nogą w Futsal Ekstraklasie

To było prawdopodobnie kluczowe spotkanie dla GI Malepszy Futsal Leszno. Test został zaliczony na szóstkę. Leszczynianie wygrali w Lęborku 5:2 i są jedną nogą w Futsal Ekstraklasie.

Po ostatniej wygranej w Lubawie nasz zespół czekała kolejna ciężka wyjazdowa potyczka. Team Lębork wygrał ostatnich 9 spotkań i do meczu z ekipą z Leszna przystępował pełen nadziei na włączenie się jeszcze do walki o awans. Furtki tej jeszcze sobie nie zamknął, ale to goście okazali się lepsi, triumfując 5:2.

Nie było to jednak łatwe spotkanie, ale tego się wszyscy spodziewali. Jednak w I połowie strzelali goście. W 4 minucie wynik spotkania otworzył Kacper Konopacki. Leszczynianie grali od początku bardzo konsekwentnie, umiejętni też stopując zapędy gospodarzy, którzy w końcu dość mocno zagrozili bramce Łukasza Błaszczyka. Patryk Ziarko strzelił z woleja minimalnie nad bramką gości.

GI Malepszy Futsal Leszno szybko uzbierało sześć fauli i Team Lębork wykonywał przedłużony rzut karny. Tego nie wykorzystał jednak Dominik Depta. Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Adrian Niedźwiedzki krótko potem podwyższył na 2:0.

Potem goście mieli kolejne okazje. Był strzał w słupek i niewykorzystana sytuacja sam na sam Michał Bartnicki. Po 20 minutach było 2:0 dla gości z Leszna.

Ci na II połowę wyszli zdekoncentrowani i zostali skarceni. Patryk Ziarko dał bowiem szybko nadzieję zespołowi z Lęborka (1:2). Miejscowi chcieli pójść za ciosem, ale skarcił ich Niedźwiedzki (1:3).

Team Lębork nie odpuszczał i dość szybko znów złapał kontakt po trafieniu Dominika Depty. Radość miejscowych trwała kilkanaście sekund. Kacper Konopacki sprawił, że goście znów prowadzili różnicą dwóch trafień (2:4). Wtedy znów przydusili gospodarze. Mieli dwie świetne okazje, ale kapitalnie między słupkami spisał się Błaszczyk.

Team Lębork w końcówce postawił wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza. Ryzyko tym razem się nie opłaciło, bo na 2:5 podwyższył znów Konopacki, który przesądził o losach spotkania.

Team Lębork – GI Malepszy Futsal Leszno 2:5 (0:2)

Bramki dla GI Malepszy Futsal Leszno: Niedźwiedzki – 2, Konopacki – 3

Po tej wygranej Futsal Ekstraklasa jest już na wyciągnięcie ręki. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze pięć kolejek. Trzy mecze leszczynianie rozegrają u siebie (Malwee Łódź, Futsal Oborniki Wielkopolski i Dragon Bojano). Będą też dwa wyjazdy (KS Gniezno, Futsal Club Kartuzy). Najtrudniejszym meczem wydaje się być jeszcze to w Kartuzach. (andre/fot.archiwum).