Gimbasket gonił. BC Obra wygrała

Sporych emocji dostarczył mecz II-ligi koszykarzy w Kościanie. BC Obra pokonała walczący do końca Roben Gimbasket Wrocław 95:91.

Lepiej ten mecz rozpoczęli gospodarze. Po trafieniu Zubera miejscowi objęli prowadzenie (8:3). Po 10 minutach oba zespoły dzieliły jednak już tylko 2 punkty (16:14).

BC Obra rozpoczęła jednak w II kwarcie prawdziwe ,,bombardowanie”. Trafiała jak na zawołanie. To było chyba najlepsze 10 minut Obry w sezonie, wygrane (33:22).

Po 30 minutach jeszcze nic nie wskazywało na emocjonującą końcówkę, bo Obra zachowała dość znaczną przewagę (71:61).

Gimbasket jednak nie składał broni i poważnie zagroził podopiecznym trenerów Majcharzaka i Murchy. W pewnym momencie po rzucie z dystansu Luki Małachowa było już tylko 77:75. Potem po trzech rzutach osobistych Kościuka 79:78. Na szczęście rywal nie wyszedł na prowadzenie. Obra odparła atak, ale do końca było gorąco. Dwa punkty zostały jednak w Kościanie po trumfie 95:91.

BC Obra Kościan – Roben Gimbasket Wrocław 95:91 (16:14, 33:22, 22:25, 24:30)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Rybakowski 31 (3×3), Zuber 17 (3×3), Ciążkowski 15 (16 zb), Kaczmarek 15, Kiszka 10 (3×3), Uliczka 5, Milczyński 2, Pawlak 0. (andre/fot.archiwum).