Gmina w podzięce dofinansowała zakup sprzętu

39

Powiatowy szpital w Rawiczu otrzyma 40 tys. złotych dotacji od gminy Wąsosz. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu na blok operacyjny. Burmistrz dolnośląskiej gminy Zbigniew Stuczyk deklaruje, że to nie jest ostatnie tego rodzaju wsparcie.
Współpraca samorządów gminy Wąsosz i powiatu rawickiego sięga roku 2015. Wtedy rozpoczęły się problemy placówki szpitala w Górze. Z chwilą, gdy została zamknięta, pacjenci z gminy Wąsosz otrzymali opiekę medyczną w rawickim szpitalu. W związku z tym gmina Wąsosz zdecydowała się dofinansować placówkę kwotą 40 tysięcy złotych.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu, diatermii argonowej na blok operacyjny – informuje Tomasz Paczkowski, prezes Szpitala Powiatowego w Rawiczu. – Według oferty wstępnej to koszt 45 tysięcy złotych.

Ewentualnie brakujące środki dołożymy, jako powiat rawicki i wkrótce kupimy sprzęt – zapowiedział starosta Adam Sperzyński.

Z Wąsosza do Rawicza mamy zaledwie 12 km, a takie miejscowości jak Świniary, Borowna, Wodniki, czy Wiklina to odległość zaledwie kilku kilometrów, dlatego obecność takiego szpitala w pobliżu jest dla nas bardzo ważna.– zaznacza Zbigniew Stuczyk, burmistrz Wąsosza. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

*