Gmina szuka kupca na niespełna hektarowy teren przy ul. Saperskiej

Obecnie działka jest wykorzystwana jako plac manewrowydla szkół nauki jazdy. W przyszłości mogą tu powstać bloki. Fot. Jakub Latusek

Burmistrz Grzegorz Kubik ponownie ogłosił wykaz o przeznaczeniu w drodze przetargu do sprzedaży działki przy ul. Saperskiej w Rawiczu. Obecnie teren jest wykorzystywany jako plac postojowy i manewrowy. Dla działki o wielkości 0,7 ha nie ma planu miejscowego. Mogą na jej terenie powstać m.in. domy wielorodzinne.

Gmina ustaliła cenę działki o wielkości 0,7 ha na 908,7 tys. zł. Teren przy ul. Saperskiej obecnie jest niezabudowany i nieogrodzony oraz posiada dostęp do gminnej drogi, czyli ul. Grota-Roweckiego. Przeznaczony na sprzedaż obszar jest wykorzystywany jako parking dla mieszkańców pobliskich osiedli oraz plac manewrowy szkół nauki jazdy.

Władze gminy chcą sprzedać teren w trybie ustnego przetargu nieograniczonego.

Poprzedni przetarg (ogłoszony w roku ubiegłym) niespodziewanie zakończył się wynikiem negatywnym. Jedyny oferent, który nawet uiścił wymagane wadium, ostatecznie nie przystąpił do licytacji.

– W mojej ocenie to atrakcyjna lokalizacja dla potencjalnego inwestora. Nie udało nam się sprzedać nieruchomości w pierwszym przetargu, ale liczę na większe zainteresowanie w kolejnym podejściu – mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

Jakub Latusek