Górnik podejmie Jamalex Polonię

Już dzisiaj, w piątek, meczem Górnika Wałbrzych z Jamalex Polonią 1912 Leszno rozpocznie się kolejna seria spotkań w męskiej, koszykarskiej I lidze.

Leszczynianie pamiętają ostatnie starcia z Wałbrzyszanami jeszcze w II lidze. Były to udane spotkania, zarówno na wyjeździe, jak i na domowym parkiecie. To Górnik ma zły bilans spotkań z Jamalex Polonią.

W Wałbrzychu ostrzą sobie zęby, by ta statystyka dla ich zespołu poprawiła się po piątkowym meczu.

Górnik jest beniaminkiem, ale radzi sobie na zapleczu ekstraklasy dobrze. Co prawda jest siódmy, ale do trzeciej Jamalex Polonii traci zaledwie punkt.

Liderem drużyny z Wałbrzycha jest Niedźwiedzki. Środkowy Górnika nie tylko zdobywa wiele punktów, ale jest też jednym z najlepiej zbierających zawodników I ligi.

Wspierają go: Kruszczyński, Ratajczak, Der i Glapiński. Niby zespół na papierze nie ma imponujących nazwisk, ale ambitnie przeciwstawia się innym. Ostatnio wygrał w Krakowie, gdzie Jamalex Polonia musiała przełknąć gorycz porażki.

Nasz zespół ostatni raz na wyjeździe zwyciężył 20 października w Tychach. Potem były już tylko porażki. Czas, by tę niemoc przełamać, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że zadanie będzie trudne.

Początek starcia na wałbrzyskim parkiecie o godzinie 19.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*