Fot. ss

Rada Mediów Narodowych powołała rady programowe mediów publicznych. W skład rady programowej Telewizji Poznań wszedł Marek Goryniak, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Lesznie. Rady są ciałami doradczymi, w których zasiada 15 członków: 10 wskazują ugrupowania parlamentarne, a pięciu wybiera RMN spośród propozycji od organizacji działających w sferze mediów i kultury. Kadencje rad trwają cztery lata.

Marek Goryniak to zasłużony działacz społeczny i zaangażowany w prace rady miejskiej radny. Jego praca na rzecz mieszkańców przynosi wiele dobrego miastu – tłumaczyła wybór Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych i posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Konsternację u pani poseł wzbudziła informacja, którą usłyszała od naszego dziennikarza, a który przypomniał, że powołany przez Radę Mediów Narodowych Marek Goryniak figuruje w inwentarzu IPN.

Pierwszy raz słyszę od państwa, że Marek Goryniak figuruje w inwentarzu Instytutu Pamięci Narodowej. Jego kandydaturę zgłosiło leszczyńskie PiS, dlatego ta nominacja nie wzbudziła żadnych zastrzeżeń – tłumaczyła zdziwiona Joanna Lichocka. – Dlatego oczekuję, że ta sprawa zostanie wyjaśniona przez IPN. Myślę, że to leży w interesie Marka Goryniaka, który powinien wystąpić o autolustrację.

Joanna Lichocka dodaje, że przed 16 lutego, gdy powołano członków rad programowych mediów, inwentarz IPN nie był otwarty. Dariusz Staniszewski

Cały artykuł w 9. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*