Gorzelniak jedyną wójt z Wielkopolski z odznaką „Wierni Tradycji”

Fot. arch

Do grona osób mogących poszczycić się odznaką honorową „Wierni Tradycji”, którą przyznaje Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, dołączyła w tym roku Dorota Gorzelaniak, wójt Przemętu. Otrzymała ją za zasługi w upowszechnianiu wiedzy i pamięci o powstaniu.

TPPW swoje honorowe odznaki przyznaje od 2009 roku. Ustanowiono je z okazji dwóch jubileuszów: 90. rocznicy wolnościowego zrywu Wielkopolan i 20. rocznicy utworzenia towarzystwa. Dorota Gorzelniak jak na razie jest jedynym wójtem Wielkopolski, której ją przyznano, ale samych laureatów jest dużo więcej. W poprzednich latach uhonorowano nimi m.in.: marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka, burmistrza Kościana Michała Jurgę, dziennikarza przez wiele lat piszącego na łamach „Panoramy Leszczyńskiej” Jerzego Zielonkę i Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie.

Do TPPW należą głównie krewni powstańców, przede wszystkim ich dzieci, wnuki i prawnuki. Stanowią oni niemal trzy czwarte ogółu członków organizacji. Skupia ona także ponad 100 szkół w całym kraju. mach

Cały artykuł dostępny jest w 1 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*