Goście w SOSW

Na zakończenie uczestnicy projektu ze SOSW i niemieckiego Guben spotkali się przy ognisku w Rydzynie. Fot. Anna Maćkowiak

Przez dwa tygodnie Specjalny-Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie gościł młodzież z partnerskiej placówki z Cottbus. Projekt nosił tytuł: „Samodzielnie, świadomie, mobilnie – uczniowie rozwijają swoje zawodowe kompetencje poprzez udział w zagranicznych praktykach”. Do Polski przyjechało sześcioro uczestników.

Dziewczyny, które specjalizują się w gospodarstwie domowym, poszerzały swoje kompetencje zawodowe podczas różnorakich prac w Zamku SIMP. Natomiast chłopcy, uczący się zawodów związanych z obróbką metali, przez dwa tygodnie współpracowali z załogą firmy Astromet w Lesznie, wykonując zadania związane z ich przyszłym zawodem – informuje Emila Nowak, dyrektor SOSW w Rydzynie.

Projekt finansowany jest z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Szprewa – Nysa – Bóbr dla Programu Współpracy Interreg VA Brandemburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej. (ama)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*