Grom zbliża się do Ligi Międzyokręgowej. Awans Sparty

20 serię spotkań rozegrali piłkarze leszczyńskiej klasy okręgowej. Na samym szczycie ani drgnie. Kolejny mecz wygrał zespół z Wolsztyna, który pewnym krokiem zmierza ku Lidze Międzyokręgowej. Kolejne straty poniósł Rydzyniak Rydzyna. Porażka w Miejskiej Górce kosztowała drużynę z powiatu leszczyńskiego spadek na 4 miejsce.

Rydzyniak miał szansę na punkty. W 47 minucie z rzutu karnego wyrównał Łukasz Janowicz. Niestety potem aż trzy bramki zdobyła jedenastka Sparty i to ona wygrała pewnie 4:1. Lider z Wolsztyna wcale nie miał łatwej przeprawy na boisku ostatniej w tabeli drużyny z Włoszakowic.Bramka Stępienia i dwa trafienia Chrapka dawały do przerwy niespodziewany remis 3:3. Po przerwie dwie bramki Krzysztofa Piosika przechyliły szalę na korzyść Wolsztynian.
Słabo wygląda sytuacja Tęczy Osy Osieczna, która wyrównała po bramce Ratajskiego, ale rzut karny w 85 minucie dał zespołowi z Pogorzeli zwycięstwo 2:1. Na krawędzi balansuje Korona Wilkowice, która w bardzo ważnym spotkaniu uległa na własnym boisku Sarnowiance Sarnowa 0:3.

Wyniki 20 kolejki:
Grom Czacz – Piast Poniec 2:1
Zjednoczeni Pudliszki – Sokół Wroniawy 2:0
Tęcza Osa Osieczna – Lew Pogorzela 1:2
Brenewia Wijewo – Wisła Borek Wielkopolski 2:1
GKS Włoszakowice – Grom Wolsztyn 3:5
Helios Czempiń – Dąb Kębłowo 0:2
Korona Wilkowice – Sarnowianka Sarnowa 0:3
Sparta Miejska Górka – 4P4S Rydzyniak Rydzyna 4:1

W tabeli prowadzi Grom Wolsztyn – 49 punktów, przed Spartą Miejska Górka, Wisłą Borek Wielkopolski, Rydzyniakiem Rydzyna i Lwem Pogorzela po 41 ,,oczek” (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*