Szczypiorniści Real Astromal Leszno staną w sobotę, 11 marca przed szansą powiększenia swojego dorobku punktowego w rozgrywkach I ligi. Runda rewanżowa jest zdecydowanie lepsza dla ekipy trenera Macieja Wieruckiego. Wierzymy, że mecz w Poznaniu z Grunwaldem zakończy się po myśli naszej drużyny.

Po ostatnim triumfie z GKS Żukowo Real Astromal awansował na dobre piąte miejsce w tabeli. W piątym meczu rundy rewanżowej zespół odniósł czwartą wygraną, potwierdzając dobre przygotowanie do drugiej części sezonu.

Najbliższy rywal – Grunwald Poznań aż tak skuteczny nie jest. Jak do tej pory wygrał 6 spotkań, a w 12 schodził z parkietu pokonany. To daje dość odległe, ale póki co bezpieczne 11 miejsce. Przewaga nad strefą spadkową nie jest jednak wielka, bo wynosi trzy punkty. To niewiele i w Poznaniu dobrze sobie z tego zdają sprawę. Każdy punkt dla Grunwaldu jest na wagę złota i w sobotę leszczynian czeka na pewno zdecydowanie trudniejsze zadanie niż w I rundzie w Trzynastce. Wtedy Real Astromal wręcz zdemolował ekipę ze stolicy Wielkopolski, wygrywając 35:18.

Rewanż będzie zdecydowanie trudniejszy. Oba zespoły spotkały się ze sobą też w meczu sparingowym przed rundą rewanżową i co ciekawe Grunwald to spotkanie minimalnie w Lesznie wygrał. Nie ma co jednak przywiązywać do tego wagi, bo sparingi służą zupełnie czemu innemu.

Wierzymy, że w lidze po raz drugi w tym sezonie lepszy okaże się nasz zespół. Początek meczu w Poznaniu w sobotę o godzinie 17.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*