Gwiazdy przyciągają młodzież na korty

Z Jarosławem Wołąsewiczem, trenerem tenisowej kadry Polski U-12, który w Lesznie pomaga w szkoleniu, rozmawia Mariusz Cwojda.

Czy sukcesy Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza mogą spowodować większe zainteresowanie tenisem w Polsce?

Indywidualne sukcesy Polaków oraz naszych drużyn w pucharze Davisa oraz w pucharze Federacji zdecydowanie przekładają się na zainteresowanie tenisem. Ponadto w tym roku z wielkim sukcesem grały nasze drużyny młodzieżowe, zdobywając m.in. drużynowe mistrzostwo Europy. Kluby tenisowe proponują ciekawe, nowoczesne formy szkolenia i rywalizacji. Dzieci w Tenis 10 przybywa, a to powód do radości i dumy.

Jak doszło do tego, że trener Polskiego Związku Tenisowego pojawia się w Lesznie i obserwuje szkolenie? Czy to znak, że tenis w naszym mieście po sukcesach Agnieszki Radwańskiej, Jerzego Janowicza może zyskać na popularności?

Agnieszka po wygraniu turnieju Masters zapisała się trwale w historii tenisa, to wielka sprawa. Jeśli chodzi o Leszno to mam do tego miasta sentyment jeszcze z z czasów studiów we Wrocławiu.  Prowadziłem tutaj treningi dla dzieci, mam z tego okresu miłe wspomnienia i serdecznych znajomych, m.in. Andrzeja Gołdyna. Gdy niedawno spotkaliśmy się w Poznaniu, przedstawił mi swój pomysł na stworzenie klubu tenisowego w Lesznie. Jednocześnie poprosił mnie o pomoc. Jego pomysł to projekt naprawdę ambitny i interesujący. Andrzej rozumie tenis, jego niuanse szkoleniowe oraz organizację klubu we właściwy sposób. Klub, który w zasadzie już powstał, zaczyna szkolenie i poszerza swoją ofertę ma szansę stworzyć dobre warunki zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Chętnie Andrzejowi pomogę w miarę wolnego czasu.

Chce pan pomóc przygotować instruktorów, którzy są odpowiedzialni za naukę wciąż rosnącej grupy dzieci. Czy klub organizacyjnie jest przygotowany przyjąć aż tylu chętnych?

Klub jest przygotowany, są kompetentne osoby. Jeśli chodzi o instruktorów, to są to osoby z Leszna oraz z Poznania, które chcą podnosić swoje kwalifikacje i umieją pracować z dziećmi.

Cały artykuł w 46. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*