Hampel i Smektała poza Grand Prix

Nie była to udana sobota dla Polaków, którzy startowali w eliminacjach do Grand Prix na żużlu. Żaden z nich nie awansował dalej. Przepadli między innymi Jarosław Hampel i Bartosz Smektała.

Turniej eliminacyjny w Żarnowicy (Słowacja) rozpoczął się świetnie dla Hampela, który wygrał dwa pierwsze biegi, pokonując między innymi faworyta – Martina Vaculika. Niestety później ,,Mały” nie był już tak skuteczny. Trzy trzecie miejsca i Polak musiał się pożegnać z marzeniami o Grand Prix Challange. W sumie na koncie Hampela znalazło się 9 punktów (3,3,1,1,1), co dało mu 6 miejsce. Awans uzyskała pierwsza czwórka, czyli w kolejności: Anders Thomsen – 14, Martin Vaculik – 13, Peter Ljung – 12+3 oraz Matej Zagar – 12+2. Dodajmy, że w Żarnowicy los Hampela podzielił też Krzysztof Buczkowski, który był siódmy z dorobkiem 8 punktów.

Na trudnym technicznie torze w Glasgow ścigał się między innymi Bartosz Smektała. Na wąskich agrafkach najlepiej radzili sobie ci, którzy startują na Wyspach Brytyjskich. Triumfował Craig Cook z kompletem 15 punktów. Awans uzyskali też: Niels Kristian Iversen – 13+3, Pontus Aspgren – 13+2 oraz Robert Lambert – 12.
,,Smyk” zdobył 6 punktów (0,0,3,3,0), co dało 9 miejsce. Sebastian Niedźwiedź zamknął stawkę zawodników, zdobywając tylko punkt.

W Lamotte Landeron (Francja) triumfował z kolei reprezentant gospodarzy – David Bellego – 14 punktów. Awans wywalczyli także: Chris Harris – 13, Mikkel Michelsen – 12+3 i Max Fricke – 12+2. Nieźle w turnieju radził sobie Szymon Woźniak, ale 10 punktów wystarczyło do zajęcia 5 miejsca. (andre/fot.andre).