Hampel i Smektała zdobywali punkty w Szwecji

We wtorek rozegrano trzy spotkania w żużlowej Elitserien. W dwóch wystartowali zawodnicy Fogo Unii Leszno. Punkty dla swoich szwedzkich klubów zdobywali: Jarosław Hampel i Bartosz Smektała.

W Gislaved, miejscowe Lejonen z Jarosławem Hampelem w składzie pokonało Masarnę Avesta 53:37. ,,Mały: wywalczył dla Lwów 7 punktów z 2 bonusami (2,1,3,1). Liderami gospodarzy byli: Robert Lambert – 13+1 i Kacper Woryna 10+2. Wśród gości wyróżnił się jedyne David Bellego – 12+1.

W Vastervik klub Bartosza Smektały pewnie pokonał z kolei Piraternę Motala 58:31. ,,Smyk” zaliczył jedną wpadkę, Punktów miałby więcej, gdyby nie fakt, że w swoim pierwszym biegu zablokował go kolega klubowy Peter Kildemand. Smektała spadł na koniec stawki, ale do końca walczył jeszcze o 2 punkty z Pawłem Przedpełskim. W sumie na koncie juniora Byków znalazło się 5 punktów i 2 bonusy (1,0,2,2). Liderami Vastervik Speedway byli: Jack Holder – 13+2 i Nicki Pedersen – 11. Dla gości 10 punktów zdobył Mikkel Michelsen a 8 ,,oczek” dołożył Niels Kristian Iversen. (andre/fot.andre).