Harcerstwo coraz popularniejsze. Powstają kolejne gromady zuchowe

W ciągu ostatnich czterech lat liczba zuchów w ZHP we Wschowie podwoiła się. Jest już 7 gromad. Fot. ZHP we Wschowie
W ciągu ostatnich czterech lat liczba zuchów w ZHP we Wschowie podwoiła się. Jest już 7 gromad. Fot. ZHP we Wschowie

W październikowy weekend zuchy z Hufca ZHP we Wschowie wzięły udział w Starcie Zuchowym i rozpoczęły nowy, pełen wrażeń, rok harcerski. Co ciekawe tegoroczna impreza jest rekordowa pod kątem liczby uczestników. Wzięło w niej udział 120 dzieci.

Gromady zuchowe z roku na rok cieszą się we Wschowie coraz większą popularnością. W każdej jest powyżej 20 dzieci.

– Mamy imponujący przyrost. Kiedy przed czterema laty obejmowałam funkcję namiestnika zuchowego były zaledwie trzy gromady zuchowe. Aktualnie jest ich już siedem , a ósma gromada właśnie się tworzy – mówi Michalina Gertych z ZHP we Wschowie.

Sprawność Piotrusia Pana

Podczas biwaku dzieciom przyświecała tematyka z bajki „Piotruś Pan”, a co za tym idzie przyszli harcerze zdobywali sprawność Piotrusia Pana.

Starsi koledzy czyli harcerze przygotowali dla zuchów moc atrakcji w tym m.in. teatr cieni.

– W ciągu roku harcerze przygotowują dla zuchów trzy duże imprezy – dodaje Michalina Gertych.

Aktualnie w strukturach ZHP we Wschowie działają gromady zuchowe we Wschowie, Szlichtyngowej, Wijewie oraz połączona w Dębowej Łęce i Osowej Sieni.

Starsi koledzy zainaugurowali nowy rok harcerski pod koniec września i z tej okazji zorganizowali grę miejską nawiązującą do 80 rocznicy zejścia ZHP do konspiracji.

Nowe władze wybrane

Przy tej okazji warto wspomnieć, że w miniony weekend, w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Wschowie, odbył się zjazd harcerskich delegatów. Była to okazja do podsumowania czteroletniej pracy harcerzy i instruktorów oraz zaprezentowania strategii na kolejne lata.

Wybrano też nowe władze. Hm. Hannę Romanowicz, która pełniła funkcję komendanta Hufca ZHP we Wschowue przez ostatnich 10 lat, zastąpiła na tym stanowisku podharcmistrz Michalina Gertych. W skład nowej komendy hufca weszli: hm. Mariola Kląskała-Poniży, pwd. Anna Drobnik, hm. Franciszek Trybel, pwd. Michał Ziemek, phm. Adam Żygadło.

Karolina Bodzińska