Hit kolejki w Lesznie

Piotr Pawlicki (czerwony kask), Patryk Dudek (żółty) i Emil Sajfutdinow (niebieski) w sobotę wystartują w Grand Prix Słowenii i następnego dnia powalczą o ligowe punkty w Lesznie Fot. mac

Przed nami III seria spotkań żużlowej PGE Ekstraligi. Jednak dopiero teraz swój pierwszy mecz o stawkę odjedzie FOGO Unia Leszno, która w hicie kolejki podejmować będzie Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra.

Poprzednie dwa mecze żużlowców z Leszna storpedowała kapryśna aura. Zielonogórzanie mieli trochę więcej szczęścia, bo odjechali przed tygodniem, dobry, bo zwycięski mecz u siebie z zespołem z Torunia. Pod tym względem przewaga posiada zespól trenera Marka Cieślaka.

Patrząc na składy obu zespołów szanse na zwycięstwo wydają się być bardzo wyrównane, bo z jednej strony: Dudek, Doyle, Protasiewicz i Hampel, Karpow a z drugiej Pawlicki, Sajfutdinow, Pedersen, Kołodziej, Kildemand.

Przewagę na pozycjach młodzieżowych posiada zespół z Leszna. To może być języczek u wagi w tym spotkaniu, pod warunkiem, że Smektała i Kubera staną na wysokości zadania i zaprezentują się lepiej od Zgardzińskiego i Niedźwiedzia.

Jedno jest pewne. Emocji niedzielnego popołudnia na Smoczyku na pewno nie zabraknie, a organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji, tym bardziej, że do Leszna wybiera się też jak zwykle duża grupa fanów z Winnego Grodu.

Awizowane składy

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra: 1. Patryk Dudek, 2. Jarosław Hampel, 3. Jason Doyle, 4. Andriej Karpow, 5. Piotr Protasiewicz, 6. Alex Zgardziński

FOGO Unia Leszno: 9. Emil Sajfutdinow, 10. Peter Kildemand, 11. Piotr Pawlicki, 12. Janusz Kołodziej, 13. Nicki Pedersen, 14. Bartosz Smektała

Początek rywalizacji w Lesznie o godzinie 16.30. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*