Hit I ligi. Kamil Chanas w Jamalex Polonii (galeria)

,,Bomba” wybuchła. Kamil Chanas wzmacnia Jamalex Polonię 1912 Leszno na I-ligowych parkietach. To hit zaplecza ekstraklasy, jeśli chodzi o transfery.

Chanas nie grał dotąd w I lidze. Jego kariera przypisana była dotąd tylko do najwyższej klasy rozgrywkowej. Poprzedni sezon spędził w Ostrowie Wielkopolskim, w drużynie, która wywalczyła brąz. Tamten sezon go jednak trochę rozczarował.

Poszedłem za trenerem Sretenovicem. Ten jednak po trzech meczach został zwolniony. Przyszedł nowy trener, miał inną wizję i grałem mniej. Odbudowałem się trochę w samej końcówce sezonu – mówi były reprezentant Polski.

Polskę reprezentował 10-krotnie w latach 2005-2010. Zawodnik ma 32 lata, 188 cm wzrostu. Kiedyś był ,,jedynką”. Od dawna jednak występuje na pozycji rzucającego obrońcy.

Moją mocną stroną jest na pewno rzut z dystansu. Będę się starał odbudować tę formę w Lesznie i zadowolić kierownictwo klubu oraz kibiców w Lesznie. Uważam, że mamy ciekawą drużynę, która powalczyć może z każdym – dodał Chanas.

Dlaczego Kamil Chanas? Takiego zawodnika – lidera brakowało nam w zeszły sezonie. Liczymy, że w tych ważnych momentach da tę jakość i doświadczenie – tłumaczy decyzję o zatrudnieniu koszykarza Jacek Kaszuba, prezes Jamalex Polonii.

Zespół przed sezonem ma rozegrać aż 12 sparingów, w tym 6 z zespołami z ekstraklasy. Będą to zespoły z Ostrowa, Zgorzelca, Krosna, Dąbrowy Górniczej. Być może dojdzie też do spotkania z zespołem niemieckiej Bundesligi. Nie lada gratką będzie turniej o Puchar Prezydenta miasta Leszno, który odbędzie się 1 i 2 września. Udział w nim wezmą dwa zespoły z PLK.

Liga będzie ciekawa. Faworytem wydaje się być beniaminek R8 Kraków. Mocna będzie Spójnia. Reszta zespołów na podobnym poziomie, gdzie wszystko może się wydarzyć – mówi Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii 1912 Leszno. (andre/fot.andre).

Skład drużyny na sezon 2017/2018:

Adam Krajewski – rzucający – 18 lat (poprzednio Biofarm Basket Suchy Las – 2 LM)

Jakub Kobel – rozgrywający – 18 lat (WKK Wrocław 2 LM)

Radosław Trubacz – rzucający/niski skrzydłowy – 23 lat (Jamalex Polonia)

Stanferd Sanny – rzucający – 23 lata (Jamalex Polonia)

Kamil Chanas – rzucający – 32 lata (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – PLK)

Przemysław Wrona – środkowy – 24 lata (AZS Koszalin – PLK)

Szymon Milczyński – środkowy – 24 lata (Jamalex Polonia)

Maciej Rostalski  – silny skrzydłowy – 27 lat (Jamalex Polonia)

Nikodem Sirijatowicz – rozgrywający/rzucający – 23 lata (Jamalex Polonia)

Adam Kaczmarzyk – niski skrzydłowy – 29 lat (BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – PLK)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*