Hit w Lubawie. Wygrana zapewni awans?

To może być mecz o awans do Futsal Ekstraklasy. Może, choć nie musi. W sobotę w Lubawie – Constract podejmował będzie GI Malepszy Futsal Leszno.

Obie drużyny mają po 40 punktów i walczą o awans. W I rundzie, w Lesznie padł remis 2:2, co było jak się wydaje sukcesem gości (leszczynianie grali mało skutecznie).

Od tamtego spotkania oba zespoły wygrywały mecz za meczem. Potem, co ciekawe, już w rundzie rewanżowej potknęły się w tej samej kolejce, notując pierwsze porażki w rozgrywkach. Nasz zespół przegrał u siebie z Heliosem Białystok, a Constract z trzecim w tabeli Teamem Lębork.

Oba zespoły, rywalizujące o pierwsze miejsce i bezpośredni awans posiadają podobną siłę rażenia. Constract będzie miał przewagę swojego parkietu. Podopieczni trenera Tomasza Trznadela nie stoją jednak na straconej pozycji. Pomimo porażki korzystnie zaprezentowali się w Pucharze Polski z mistrzem naszego kraju – Rekordem Bielsko-Biała. Jeśli zagrają, tak jak przez pierwsze 10 minut wspomnianego spotkania, to jesteśmy niemal pewni, że trzy punkty pojadą z naszą drużyną.

Ten mecz nie musi być jednak kluczowy dla losów końcowego triumfu w I lidze, bowiem zostanie jeszcze sześć kolejek, a ekipę z Leszna czekają między innymi trudne wyjazdy do wspomnianego wyżej Lęborka oraz Kartuz.

Dodajmy, że sobotnie spotkanie w Lubawie rozpocznie się o godzinie 18.00. Leszczynianie będą mogli liczyć na doping około 50-osobowej grupy swoich kibiców, która wybiera się też w tę daleką podróż. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*