Humor

humorZ frontu NFZ
Lekarz Hieronim P. leczący w ramach funduszu zdrowia stwierdził ostatnio, że ma już wystarczającą liczbę pacjentów. W związku z tym może sobie pozwolić na to, aby mówić niektórym, że nic im nie jest.

Kronika kryminalna
Najgorsze święta mieli w ubiegłym roku państwo Grzympałowie z K. Co prawda do ich domu przyszło aż czterech „świętych Mikołajów”, ale wynieśli pralkę, telewizor i komputer.

Nasi milusińscy
Wojtek (lat 5) zapytał mamusię, czy dostanie kanarka na Gwiazdkę. Mama odpowiedziała, że nie. Będzie jeść karpia jak wszyscy.

***

Małgosia (lat 3) podpytywała tatę czy w tym roku Św. Mikołaj przyniesie jej nową lalkę. Rodzic odpowiedział, że przecież lalka, którą ma jest prawie nowa. Małgosia zripostowała, że w zeszłym roku ona też była prawie nowa, ale pomimo to bocian przyniósł jej nową siostrzyczkę.

***

Na lekcji języka polskiego nauczycielka zapytała Jędrka (lat 9), jaki to przypadek: „Lubię chodzić do szkoły? ” Jędrek odpowiedział, że odosobniony.

***

Nauczyciel w Vc opowiadał dzieciom, że zimą muszą na siebie bardzo uważać. Wspomniał, że kiedy był w ich wieku, miał kolegę, który dostał saneczki. Zjeżdżał nimi z góry, wpadł w śnieg, dostał zapalenia płuc i umarł. W klasie zapadła cisza. Po chwili Piotrek zapytał nauczyciela, a co się stało z saneczkami?

***

Wnuczek Piotruś (lat 4) zapytał swoją babcię, czy kupiła mu w końcu soczek. Babcia odpowiedziała, że niestety zapomniała, bo ma sklerozę. Piotruś poprosił, żeby mu jej nalała całą szklaneczkę.

Odpowiedzi redakcji
„Czy to prawda, że po wypukłościach czaszki można poznać charakter człowieka?” – pyta w swoim liście oborowy ze Święciechowy.

Odpowiedź: Prędzej jego żony.

***

„Chciałbym do końca 2016 roku zostać milionerem. Jak to zrobić? ” – prosi o radę przedsiębiorczy Piotr W. z Korczy.

Odp.: Musisz co miesiąc odkładać po 83 333 złote.

Wieści parafialne
Po mszy proboszcz zapytał parafianina Zenona D., co słychać u niego w domu? Pan Zenek odpowiedział, że jest jak w niebie: nie palą, nie piją, nie jedzą.

Kronika towarzyska
Justyna P. jest przekonana, że jej narzeczony już niebawem się z nią ożeni, ponieważ na Gwiazdkę podarował jej żelazko i komplet garnków.

***

Polskie kobiety idą z duchem czasów. Pół roku temu Janina W. znalazła sobie męża przez Internet. Teraz też szuka – przez Interpol.

***
Mieszkaniec Leszna Piotr D. brał udział w telewizyjnym turnieju i został jego zwycięzcą. Gdy prowadzący oświadczył, że ma dwie nagrody do wyboru: „A – weekend z żoną w górach…” leszczyniak szybko mu przerwał i odpowiedział, że wybiera wariant B.

***

Drugie małżeństwo Marcina G. to zwycięstwo nadziei nad doświadczeniem.

Świąteczna poczta
Do naczelnika poczty w R. przyszedł Piotr W. z pretensją, że zwrócono mu paczkę, którą kilka dni temu wysłał swojemu siostrzeńcowi z prezentem świątecznym. Dyrektor poczty myślał, że zwrot nastąpił z powodu niezgłoszenia się adresata lub zmiany jego adresu. Otóż nie. Na paczce była adnotacja „Zły pies!”

Kiedy się zakochać Prawdziwa miłości przychodzi razem ze sklerozą. Tylko wówczas można się zakochać bez pamięci.

Z życia emeryta
Emeryt Felicjan P. leżał na łożu śmierci, a obok ksiądz przygotowywał go do wieczności. Mówił, że oto już niedługo stanie przed obliczem Stwórcy i będzie go oglądał twarzą w twarz przez całą wieczność. Emeryt zasmucił się, że nigdy nie będzie go widział z profilu.

***

Ostatnio emeryt Henryk G. ostrzygł się na „zero”, ponieważ lekarz powiedział mu, że jego życie wisi na włosku.

U Antkowiaków
Antkowiak przed świętami złożył sobie konto bankowe. Najbardziej podoba mu się w banku to, że oni tam nigdy nie pytają na co jemu potrzebne są pieniądze.

***

Wykonując przedświąteczne zakupy Antkowiakowa powiedziała Antkowiakowi, że zaoszczędziła 100 złotych na tej sukience, 50 zł na butach i 60 zł na kapeluszu. Zaoszczędziłaby więcej, ale skończyły jej się pieniądze.

Oby Wam się… Na zbliżające się świąteczne dni wielu radosnych chwil w gronie rodzinnym, a w Nowym Roku wiary w lepsze jutro życzą Ankowiakowie, Szkudlarkowie wraz z redakcyjnym emerytem Florianem.

Bartłomiej Skrzypczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*