Humor

Biorąc pod uwagę programy wyborcze wszystkich partii możemy założyć, że do 2020 roku nie będzie w Polsce bezrobotnych, rencistów, emerytów ani w ogóle nikogo.

Nowiny z gminy
Podczas rozmowy między burmistrzem gminy G.  i wójtem gminy C. ten pierwszy pochwalił się, że w jego gminie aż pięćdziesiąt procent mieszkańców angażuje się dla niego w czyny społeczne. Wójt gminy C. stwierdził, że u niego w gminie angażuje się aż sto procent, tzn.  50  % angażuje się dla niego, a drugie 50 % – przeciwko niemu.

Odpowiedzi redakcji
„Dlaczego dawniej w Polsce Ludowej sklepy były pełne klientów, a nie towarów, a teraz są pełne towarów, a nie ma w nich klientów?” – pyta nas zagubiony w rzeczywistości Krzysztof P. z Radości.
Odp. Bo Polska Ludowa była dla ludu, a Rzeczpospolita jest dla rzeczy.

“Od 10 lat jestem szczęśliwą mężatką. Przynajmniej tak mi się wydawało do czasu, gdy dostałam anonim. Zdaniem “Życzliwej”, mój mąż mnie zdradza. Jak powinnam zareagować?” – pyta w swoim rozpaczliwym liście Janina z Karmina.
Odp. Ucieszyć się, że jest ktoś pani życzliwy. W dzisiejszych czasach to raczej rzadkość.

Nasi milusińscy
Krzysiu (lat 8) był z tatą w lesie. Dostrzegłszy na drzewie ptaszka spytał, jak się on nazywa. Tata odpowiedział, że dzięcioł. Widząc, że ptaszek zawzięcie stuka dziobem w drzewo synek ze smutkiem zapytał, dlaczego nie chcą go wpuścić do środka?

Koledzy Wojtka (lat 10) długo czekali na niego na boisku. Kiedy w końcu przyszedł  mocno spóźniony wszyscy pytali go co się stało, dlaczego tak późno? Wojtek wyjaśnił, że  musiał rzucił monetę, czy ma pójść do babci, czy na mecz. A trwało to tak długo, bo musiał rzucać aż 29 razy…

Kronika towarzyska
Katarzyna F. jakoś nie może wyjść za mąż. Wszyscy, którzy ją znają, twierdzą, że jest z nią jak z kupnem materiału –  każdy ogląda, przewraca, obmacuje, rozkłada, próbuje, a nikt nie kupuje.

Krystyna G. jest zrozpaczona, ponieważ chcą ją wydać za człowieka, którego nie widziała na oczy. Mama uspakaja ją, że i tak ma szczęście, ponieważ ona musiała wyjść za człowieka, którego przed ślubem widziała.

Blok reklamowy
Rewelacyjny i skuteczny sposób na łupież wynalazła Halina P. z D. Wciąga go odkurzaczem.

Wieści parafialne
W środę do spowiedzi przyszedł Piotr W. i wyznał księdzu, że ukradł ze sklepu buty. Ksiądz zagniewany podstępem spowiadającego się zapytał go, czy żałuje swojego występku? Piotr W. potwierdził, że bardzo żałuje, bo oba są lewe.

Z życia emeryta
Emeryt Florian P. za pogrzeb swojej niedawno zmarłej małżonki musiał zapłacić strasznie dużo pieniędzy. Gdy zgłosił pretensję w zakładzie pogrzebowym, jego kierownik wyjaśnił mu, że każdy medal ma dwie strony.

Kronika kulturalna
Podczas spotkania z pewną znaną malarką nasz redakcyjny kolega wdał się z nią w dyskusję o sprawach płci. Zażartował, że Bóg najpierw stworzył mężczyznę, a dopiero potem kobietę
– Doskonale to rozumiem – odpowiada malarka. – Ja również zaczynam od szkicu.

Z frontu NFZ
Lekarz domowy po zbadaniu traktorzysty Floriana P. orzekł, że chory powinien zrozumieć, iż wyleczy się wtedy, gdy przestanie pić. Traktorzysta zrozumiał, że jest nieuleczalnie chory.

U Antkowiaków
Antkowiakowa bardzo lubi oglądać w telewizji, jak w chwili, gdy morderca naciska spust rewolweru, film przerywa blok reklamowy. Przynajmniej ofiara ma jeszcze kilka minut życia.

Nasze hasło
Gdybyśmy przestrzegali wszystkich zasad, ominęłoby nas to, co najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*