Igrzyska przedszkolaków w piłce nożnej

W hali pneumatycznej APR Arena Leszno przy Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się dziś (3 III) pierwsze Igrzyska Przedszkolaków o Puchar Akademii Piłkarskiej Reissa. Wzięło w nich udział aż 15 leszczyńskich przedszkoli, które na boiskach reprezentowało w sumie około 120 dzieci.

– Motywem przewodnim było promowanie aktywności fizycznej, zdrowej rywalizacji w duchu fair-play oraz przede wszystkim dobra zabawa, a wynik nie był sprawą najistotniejszą – podkreśla Krystian Woźny, organizator igrzysk. – Każdy z zespołów rozegrał 4 mecze grupowe, a jeden mecz trwał 12 minut. W rozgrywkach grupowych wyłoniła się najlepsza czwórka reprezentacji przedszkoli, która trafiła do półfinałów.

Ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale zawodnikom z PM nr 10. Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci PM nr 18, a na trzecim PM nr 13. Medale otrzymali jednak wszyscy uczestnicy zabawy.

–  Natomiast do zwycięzców dodatkowo powędrował puchar. Już teraz zapraszamy wszystkich na drugą edycję turnieju, która odbędzie się na początku 2019 roku również w hali APR Arena Leszno – mówi K. Woźny.

Dodajmy, że igrzyska odbywały się w ramach wiosennych naborów uzupełniających do szkółki piłkarskiej Reissa, która funkcjonuje w Lesznie od 6 lat i trenuje w niej obecnie ponad 200 dzieci w 13 drużynach.

– Każde dziecko, które zapisze się na trening pokazowy do 16 marca, otrzyma zaproszenie na 2 tygodnie darmowych treningów w Akademii Piłkarskiej Reissa zachęca Krystian Woźny(mach/fot. A. Machowska)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*