II-ligowe porażki Obry i Rawii

II kolejka spotkań w koszykarskiej II lidze, grupa D nie była szczęśliwa dla drużyn z Kościana i Rawicza. Obra powalczyła co prawda w Jeleniej Górze, a porażkę w fatalnym stylu Rawii trudno nawet skomentować.

Obra postawiła się na wyjeździe Sudetom. Rozpoczęła nawet dobrze, bo od prowadzenia różnicą 7 punktów, ale z każdą kolejną minutą lepiej radzili sobie miejscowi, głównie za sprawą braci Niesobskich. Sudety uciekały, a Obra zbliżała się do rywala.

Jeszcze w końcówce meczu było tylko 70:65, ale gospodarze nie dali sobie wydrzeć wygranej z rąk, bo mieli w swoich szeregach Rafała Niesobskiego. Sudety po ciekawym meczu pokonały Obrę 75:68.

Sudety Jelenia Góra – BC Obra Kościan 75:68 (19:21, 24:10, 15:17, 17:20)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Zuber 18, Ciążkowski 14, Kaczmarek 11, Stankowski 7, Kiszka 7, Rybakowski 6, Uliczka 3, Pawlak 2.

Nic dobrego nie da się za to napisać o postawie Rawii Rawag Rawicz, która w I kolejce pauzowała, a w II podejmowała Kosz Pleszew.

Rywal zdemolował Rawiczan, prowadząc w sierakowskiej hali już w I kwarcie (20:2). Pleszewianie w każdej kolejnej kwarcie jeszcze bardziej oddalali się z wynikiem i w zasadzie już do przerwy byli pewni swego. Skończyło się pogromem (85:47).

Rawia Rawag Rawicz – Kosz Pleszew 47:85 (14:25, 10:22, 11:23, 12:15)

Punkty dla Rawi Rawag zdobywali: Muskała 13, Maciołek 11, Olejniczak 8, Wiśniewski 6, Rodak 4, Popiel 2, Samuła 2, Styła 1. (andre/fot.archiwum).