III Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej

Wspólną zabawę, warsztaty i wykłady można było w każdej chwili przerwać i odpocząć w cieniu. Wszystkim uczestnikom pikniku dopisywały humory. Fot. Karolina Bodzińska

W sobotę, 15 czerwca na terenie pracowni ćwiczeń praktycznych Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych, mieszącej się przy ulicy Osieckiej, Marta Krzyżanowska-Sołtysiak, czyli Bezglutenowa Mama zorganizowała III Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej.

W imprezie uczestniczyło ponad 700 osób. Piknik był wyjątkowo udany i atrakcyjny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Imprezę podzielono na dwie strefy: strefę wykładów, gdzie na temat celiakii wypowiadali się specjaliści: lekarze, dietetycy i diagności laboratoryjni z Poznania oraz strefę zabawy, gdzie do woli hasali najmłodsi uczestnicy biesiady.

Nie zabrakło warsztatów stolarskich, pokazów cyrkowych i teatrzyku. Wszystkiemu towarzyszył kiermasz produktów bezglutenowych, gdzie można było nabyć m.in. chleby, słodycze oraz przekąski.

Goście Bezglutenowej Mamy mogli skosztować bezglutenowych hot-dogów i lodów. Do tych ostatnich ustawiały się długie kolejki.

Karolina Bodzińska