Ile zapłacimy za garaż?

Kupno czy nawet wynajęcie garażu nie jest łatwe Fot. ama

W mieście od dawna mówi się o zbyt małej liczbie miejsc parkingowych. Garaże często rozchodzą się jak świeże bułki. Mimo że ceny bywają wysokie. W nowym budownictwie za garaż zapłacimy niekiedy nawet ponad 40 tys. zł.

Jak zaznacza Izabela Mańczak z biura nieruchomości La Villa, klienci kupujący mieszkania w nowych obiektach zazwyczaj są również zainteresowani nabyciem garażu. Często mieszkania przeznaczane są pod wynajem.

Za wynajęcie 2-pokojowego mieszkania w nowym bloku można uzyskać ok. 1,3 tys. zł, a takiego samego mieszkania z garażem – nawet 1,6 tys. zł – zdradza Izabela Mańczak.

Stąd jeśli zainteresowani kupnem nieruchomości mają nieco więcej gotówki, decydują się na nabycie również garażu.
W starszym budownictwie sytuacja wygląda nieco inaczej. Owszem, sprzedawane są również mieszkania z garażami, ale dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno same mieszkania, jak i same garaże. Podobnie wygląda sytuacja z miejscami postojowymi w podziemnych halach.

Z kolei za wolno stojący garaż zapłacimy już nieco mniej, podobnie jak za tego typu obiekt w szeregu garaży. Cena zależy m.in. od lokalizacji oraz stanu obiektu garażowego. ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*