Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa

Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa we Wschowie miała miejsce 7 września, w samo południe, w auli Centrum Kultury i Rekreacji. Po otwarciu zaproszono gości na wykłady. Fot. Karolina Bodzińska

7 września, punktualnie o godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zainaugurowano 27. Europejskie Dni Dziedzictwa.

Jestem niezmiernie dumny z faktu, że mogę dziś państwa przywitać we Wschowie – mieście z wielowiekową historią. To wielki zaszczyt dla całej społeczności. Europejskie Dni Dziedzictwa to setki wydarzeń w całym kraju i tysiące na terenie całej Europy. Cieszę się, że Wschowa silnie wpisuje się w te wydarzenia pełniąc rolę koordynatora wojewódzkiego – mówił Konrad Antkowiak, burmistrz Wschowy.

Goście zaproszeni na 27. edycję EDD byli zachwyceni.

– Gratuluję bogatego programu. Ja już zakochałem się we Wschowie – mówił Bartosz Skaldowski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie.

Koncerty, pokazy, gra miejska, wykłady i wystawy to tylko kilka z kilkudziesięciu propozycji. Organizatorami ogólnopolskiej inauguracji byli: lubuski konserwator zabytków, Narodowy Instytut Dziedzictwa, urząd miasta, muzeum, CKiR oraz Stowarzyszenie Czas A.R.T.

Karolina Bodzińska